Alexa

İttifak Yasa Teklifi TBMM'ye Sunuldu

İttifak Komisyonu, Kanun Tekliflerini TBMM Başkan'ı İsmail Kahraman'a sundu. Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin imzaladığını belirterek, dört kanunda değişikliğin ön görüldüğünü ifade etti.

İttifak Yasa Teklifi TBMM'ye Sunuldu

AK Parti ile MHP'nin ittifak yasa teklifi TBMM'ye sunuldu. İttifak Komisyonu Kanun Tekliflerini TBMM Başkan'ı İsmail Kahraman'a sundu. Şentop ilk olarak kanun teklifini Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin imzaladığını belirterek, dört kanunda değişikliğin ön görüldüğünü ifade etti.

İttifak teklifiyle ilgili AK Partili Mustafa Şentop açıklama yaptı. Şentop yaptığı açıklamada, 'Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilleri seçimleri oy pusulaları aynı zarfa konulacak. İttifaka kaç partinin katılacağıyla ilgili bir sınırlama yok. Seçim barajı için ittifak partilerinin oy oranı geçerli olacak. Seçilme yaşı 18'e indirilecek. Hasta ve engelli seçmenler için seyyar sandık kurulları oluşturulacak. Hazine yardımı için partinin oy oranı belli olacak' ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2018, 16:52
YORUM EKLE