Alexa

İyi Parti'de Neler Oluyor?

Millet ittifakının İyi Parti kanadında çatlaklıkların meydana geldiği aleni konuşulmaya başladı. Partinin Genel Başkan yardımcılarından bir kısmı Genel Başkan Akşener'i CHP'ye fazla taviz vermekle suçluyor.

İyi Parti'de Neler Oluyor?

31 Mart 2019 yerel seçimlerin ardından İyi Parti'nin üst kademesinde bir türlü dikiş tutmayan çözülmeler devam ediyor. İyi Parti Genel Başkan yardımcıları 81 ilden, büyükşehir kazanamayan iyi parti'de suçlamalar devam ediyor.

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI AKŞENER SUÇLANIYOR

24 Haziran seçimlerinde de suçlanan İYİ Parti Lideri yine CHP'ye çok fazla taviz vermekle suçlanıyor.

Partinin Genel Başkan Yardımcıları Koray Aydın ve Musavat Dervişoğlu, Genel Başkan Meral Akşener'e CHP'ye çok fazla taviz vermek, İstanbul ve Ankara'nın CHP tarafından kazanılmasına rağmen hiçbir büyükşehir ve ilde belediye başkanlığı kazanılmamasından dolayı tepki gösterirken Akşener tarafı bu iki ismin aday belirleme sürecinde kendine yakın isimleri aday gösterme çabasında olduklarını, 24 Haziran sürecinde de parti içinde bir grubun ekipçilik yaptığını ve Meral Akşener'e Operasyon yapıldığı belirtiliyor.

Yeniçağ'dan Orhan Uğuroğlu yazısında Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ve Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu'nu ekipçilikle suçlayarak, "Ekipçilik partileri içten kemiren önemli bir siyasi hastalıktır." dedi.

Geçen Gün ise Adana Teşkilatında İl sekreteri Mustafa Üresin ile İl Başkan Yardımcıları Celal Apak ve Mehmet Alkan’ın görevden alınmasına tepki gösteren İsmail Koncuk; Sosyal medya hesabından,“Herkes şunu iyi bilsin, biz buradayız, bizi korkan, kaçan, ihanet eden birileri ile kimse karıştırmasın. İnandığımız ilkeler doğrultusunda sonuna kadar mücadelemizi yaparız. İyi Parti’nin birkaç kendini bilmezin hırsına, egosuna teslim edilmesi mümkün değildir. "ifadelerini kullanmıştı.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE