Alexa

İyi Parti'den MHP'ye Dönüş

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'Yuvaya dönün' Çağrısı üzerine İyi parti'den dönüşler başladı.

İyi Parti'den MHP'ye Dönüş

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin çağrısı üzerine ülkücüler yuvaya dönmeye hazırlanıyor.

MHP kaynakları, önümüzdeki hafta İyi Parti’den yüzlerce kişinin istifa edip kendilerine katılacağını söyledi. Ancak Sosyal medya hesabında Devlet Bahçeli ve MHP’ye hakaret edenler partiye kabul edilmeyecek.

MHP lideri Bahçeli, "Fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir. Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir. İYİ Parti’nin Olağanüstü Kurultay’ında MHP’yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır" ifadeleri ile İyi Partililere 'yuvaya dön' çağrısı yapmıştı.

MHP kulislerinde, Bahçeli'nin daha önce 'dönüş çağrısı'nın ardından MHP'ye geçişlerin olduğu belirtildi. 

Bahçeli'nin bu hafta yaptığı çağrı öncesinde de İYİ Parti'de parti politikalarından rahatasız olan bazı isimlerin MHP'ye geçmek istediği konuşuluyor. Önümüzdeki hafta bazı il teşkilatlarının istifa ederek, MHP'ye geçeceği belirtiliyor.

Diğer taraftan MHP yönetimi partiye geri dönmek isteyen isimlerin  Söz konusu kişilerin sosyal medya hesapları inceleniyor ve Bahçeli ile ilgili hakaret içeren sözlerin olup olmadığına bakılıyor. Hesaplarından Bahçeli'ye ve partiye yönelik zarar veren paylaşımları olanlar kabul edilmiyor.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2019, 22:59
YORUM EKLE