Alexa

İYİ Partili ORAL; “Keşke Yunan Kazansaydı” diyen zihniyetin tezahürü

İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, “Kurtuluş mücadelesinde bizi kandırdılar. Anlatılan kahramanlıkların hepsi yalan. Keşke o gün savaşı kaybetseydik, belki Osmanlı’yı daha sonra yeniden kurabilirdik" sert tepki gösterdi.

İYİ Partili ORAL; “Keşke Yunan Kazansaydı” diyen zihniyetin tezahürü

Gaziantep’te Şahinbey ilçesinde bulunan İyinacar Camii'nde bayram namazında cami imamının vaaz sırasında, “Kurtuluş mücadelesinde bizi kandırdılar. Anlatılan kahramanlıkların hepsi yalan. Keşke o gün savaşı kaybetseydik, belki Osmanlı’yı daha sonra yeniden kurabilirdik" sözlerine sert tepki gösteren İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral"Keşke Yunan kazansaydı" diyen sözde tarihçilerin, fesli delilerin devlet erkanı tarafından en üst düzeyde itibar gördüğü bir ortamda, Gaziantep'teki sapık din adamının söylemleri münferit olarak asla kabul edilemez.” dedi.

Oral’ın sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama şöyle:

Atatürk “Son İslam Mücahidi” olarak anılmıştır”

“Diyanet İşleri Başkanlığı hakkında uyarılarda bulunuyor ve bu kıymetli kurumun eksiklerinin düzeltilmesi gerektiğini vurguluyorum. Gaziantep’te bir sözde ve sapık imamın kabul edilemez sözleri, sıkıntıların büyüklüğünü bir kez daha göstermiş, haklılığımızı ortaya çıkarmıştır. 
Türk Milli Mücadelesi bütün esir İslam milletlerine ilham kaynağı olmuştur. İslam dünyasında Milli Mücadele'nin komutanı Atatürk, dönem dönem "Son İslam Mücahidi", "İslam’ın Kılıcı" olarak anılmıştır. Buna rağmen ortada bir şuursuzluk varsa, sebepleri çok iyi araştırılmalıdır.

“Erbaş, Şeker Bayramı ismiyle uğraşacağına dini hayatın sorunlarıyla uğraşsın”

Atatürk'e ve Cumhuriyet'e akıl almaz hakaretler eden, "Keşke Yunan kazansaydı" diyen sözde tarihçilerin, fesli delilerin devlet erkanı tarafından en üst düzeyde itibar gördüğü bir ortamda, Gaziantep'teki sapık din adamının söylemleri münferit olarak asla kabul edilemez.
Diyanet İşleri Başkanı Sayın Erbaş, Türk kültüründe köklü bir yeri olan "Şeker Bayramı" ifadesini hararetle eleştireceğine; Türkiye'deki dini hayatın sorunlarının düzeltilmesiyle, Gaziantep'te bir örneğini gördüğümüz hain sözde imamlara gerekenin yapılmasıyla uğraşmalıdır.

“Millet vicdanında mahkum olacaklardır”

Devletimizi yönetenler; hangi ülkenin Cumhurbaşkanı, bakanı, bürokratı olduklarını hatırlamalı, tarihimize ve ecdadımıza dil uzatılmasının önünü açmamalıdır. Bu ihanetlere ortak olmaya devam ettikleri sürece Müslüman Türk milletinin vicdanında mahkum olacaklardır.

Gaziantep’teki sapık ve sözde imama açılan soruşturmanın takipçisi olacağız. Yüce dinimizi anlatmakla yükümlü olan, dini hayata olumlu yön vermesi gereken Diyanet yönetiminin de eksikliklerini, yanlışlarını söylemekten vazgeçmeyeceğiz inşallah.”

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 12:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan Subaşı
Kenan Subaşı - 4 ay Önce

Tşk ederim ssyin vekilim agzinuza sağlık.