Alexa
banner314

Kalabalık Bir Grup BDP'lileri Taşladı

Adıyaman'da miting yapan BDP'li Gültan Kışanak ve Sırrı Süreyya Önder, Türk bayraklarıyla yürüyen bir grup tarafından protesto edildi.

Kalabalık Bir Grup BDP'lileri Taşladı
 Gültan Kışanak ve İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Adıyaman’ın Gölbaşı İlçesi’nde partisinin düzenlediği barış mitingine katıldı. BDP ilçe binası önünde düzenlenen mitingde Kışanak ve Önder, parti otobüsü üzerinden alanda toplanan yaklaşık 300 kişilik gruba hitap etti. BDP’li vekillerin konuşması sırasında 200 kişilik kalabalık, ellerinde Türk bayrakları ile tekbir getirerek alana geldi. Tepkili kalabalığın alana gelişine, BDP’lilir tepki gösterdi. Oluşan gerginlik üzerine polisler iki grubun arasına girerek karşı karşıya gelmelerini engellemeye çalıştı. Bu sırada otobüs üzerinden konuşan BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in partililerine, "SizlereAbdullah Öcalan’ın selamını getirdik" demesi gerginliği arttırdı.

TAŞ YAĞMURU

Türk bayrakları ile alana gelen grupta bulunanlar, yerden aldıkları taşı BDP’lilerin olduğu alana ve milletvekillerinin üzerinde bulunduğu otobüse atmaya başladı. Polisin engellediği kalabalık daha sonra alandan uzaklaştırıldı.

Kısa süreli gerginliğin ardından partililere hitap eden BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, yıllardır acı yaşayıp gözyaşı döktüklerini ifade ederek, "Senelerdir evlere, ocaklara ateş düştü. Şimdi bu ateşi söndürmek için yollara çıktık. Başlatılan bu süreci canı gönülden sizler sahipleneceksiniz. Gölbaşı barışın başkenti olacak: Gölbaşı demokratik çözüme, kardeşliğe sahip çıkacak. Bu yangına su serpmek için yola çıktık ve barışın hakim olduğu bu ülkede kimse yaşamını yitirmesin" diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından BDP milletvekillerini taşıyan araçlar polis eşliğinde ilçeden ayrıldı.

Akşam

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2013, 17:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
genç kurt
genç kurt - 6 yıl Önce

bdp gölbaşında ağzının payını aldı helal olsun gölbaşı halkına ve gençliğine bu arada sürayya sırrı iyice çirkinlrşti zaten çirkindi

banner307

banner313