Alexa
banner314

Kamalak,Tezkere tarihi bir hata

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak’tan Tezkereyle ilgili önemli açıklamar...

Kamalak,Tezkere tarihi bir hata
Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak’tan Tezkereyle ilgili önemli açıklamar...

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak ‘NATO’nun ipiyle kuyuya inilmez’ diyerek tezkereyi eleştirdi; Kamalak: “Batı, barış adına girdiği her yere savaş getirmiştir. Huzur adına girdiği her yere kan ve gözyaşı getirmiştir.  Özgürlük adına girdiği her coğrafyaya zulüm ve esaret getirmiştir. Bundan 11 yıl önce Irak’ı Saddam gibi bir diktatörden kurtarıp Irak’a demokrasi, Irak halkına özgürlük getirecekti. Tam tersi oldu. Irak üçe bölündü. 1,5-2 milyon insan hayatını kaybetti. 5 milyon insan mülteci hayatı yaşamaya mahkûm edildi. Getirdikleri tek şey kan oldu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, IŞİD tehtidi bahane edilerek Suriye topraklarına yönelik çıkarılması düşünülen tezkereyi yanlış bulduklarını ve bunu tarihi bir hata olarak nitelediğini söyledi. Kamalak, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede olayın tamamen Batı’nın bir tezgahı olduğunun altını çizerek, “Türkiye  bu hataya düşmemelidir” dedi.

IŞİD bile olsa İslam dünyasına yönelik Batılı bir müdahalenin bahanesi yapılmamalıdır. Çünkü Batı, barış adına girdiği her yere savaş getirmiştir diyen Kamalak; "Huzur adına girdiği her yere kan ve gözyaşı getirmiştir.  Özgürlük adına girdiği her coğrafyaya zulüm ve esaret getirmiştir. Bundan 11 yıl önce Irak’ı Saddam gibi bir diktatörden kurtarıp Irak’a demokrasi, Irak halkına özgürlük getirecekti. Tam tersi oldu. Irak üçe bölündü. 1,5-2 milyon insan hayatını kaybetti. 5 milyon insan mülteci hayatı yaşamaya mahkûm edildi. Getirdikleri tek şey kan oldu. Şimdi de IŞİD bahanesiyle İslam coğrafyasında yeni bir katliama zemin hazırlıyorlar. Daha üç gün önce Amerika ve işbirlikçi yönetimler, IŞİD’i vuruyoruz diye 55 insanı öldürdüler. İçlerinden 8 tanesi hiçbir şeyden haberi olmayan masum bebeklerdi” diyerek eleştirdi.

Türkiye'de dahil İslam ülkelerinin hala kurtuluşu batı'da aradığını kaydeden Kamalak;"Hala Amerika’nın, NATO’nun merhametine sığınmaya kalkışmaları, ancak ve ancak “tecavüzcüsüne âşık olan bir genç kız psikolojisiyle”,  Stockholm Sendromu ile açıklanabilir” diyerek tepkisini dile getirdi.

Kamalak,  “Amerika’nın, Avrupa’nın, İsrail’in ipiyle kuyuya inilmez. Türkiye gerekçesi ve bahanesi ne olursa olsun NATO merkezli bir koalisyonda kesinlikle yer alamaz, almamalıdır” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’de IŞİD konusunda hem askeri hem siyasi destek açıklamasının da isabetsiz olduğunu belirten Kamalak, “IŞİD konusuna son vermeden önce belirtelim ki; Sayın Cumhurbaşkanı’mızın, Amerika’dayken, Türkiye’nin malum koalisyon ‘Askeri, siyasi ve her bakımdan destek’ vereceğini beyan etmiş olması, isabetli olmamıştır. Çünkü gerek diplomatik kararlar, gerekse askeri ve siyasi kararlar öyle ayaküstü verilecek kararlar değildir. Bu kararlar ilgili uzman kişi, kurum ve kuruluşlarca yapılacak istişareler sonunda verilecek kararlardır. Sonra “Uçuşa yasak bölge” den bahsediliyor. IŞİD’in elinde uçak olmadığına göre böyle bir bölge ne işe yarayacaktır? Çok daha önemlisi, Sayın Cumhurbaşkanımızın “Tampon Bölge” istiyor. Hemen belirtelim ki “Tampon Bölge” yeni bir “Çekiç Güç Bölgesi” demektir” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2014, 12:34
YORUM EKLE

banner313