Alexa

KARAASLAN: BERAT KANDİLİ, İNSANLIK İÇİN YENİ BİR SAYFADIR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Berat Kandili” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

KARAASLAN: BERAT KANDİLİ, İNSANLIK İÇİN YENİ BİR SAYFADIR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, mesajında şu ifadelere yer verdi,

“İnancımızda çok önemli bir yeri bulunan Kandil geceleri, kulluk bilinciyle Rabb’imizin sonsuz af ve mağfiretine sığındığımız, insanlığın huzuru için ellerimizi semaya kaldırdığımız, rahmet ve merhamet sahibi Yüce Mevla’mıza içtenlikle yöneldiğimiz özel günlerdir. Bizleri böylesine mübarek bir geceye bir kez daha eriştiren, önümüzü aydınlatan kandilin nimetleriyle buluşturan Cenab-ı Hakk’a ne kadar şükretsek azdır.

İlahi rahmetin yeryüzüne indiği, On Bir Ayın Sultanı Ramazan’ın müjdecisi Berat Gecesi, manevi duygularımızın doruğa ulaştığı, her birimiz için tefekkür ve bir yenilenme gecesidir. Af ve mağfiretimizin vesilesi Berat Kandili, insanlık için tertemiz ve yeni bir sayfadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta aziz milletimiz olmak üzere, tüm İslâm âleminin Berat Gecesi’ni en kalbi duygularımla tebrik ediyor; bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini, insanlığın huzuruna, kalplerimizin sükûnuna, hayrımıza ve kurtuluşumuza vesile olmasını diliyorum.”

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019, 15:47
YORUM EKLE