Alexa

Karaaslan; Darbe Anayasası ile Yaşamak İstemiyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Kaaraslan, TRTHaber ve TRT TÜRK ortak yayınında Sinan Burhan'ın sunduğu "Anadolu Soruyor" programına misafir oldu.

Karaaslan; Darbe Anayasası ile Yaşamak İstemiyoruz
Türkiye gündemine ilişkin soruları cevaplayan Çiğdem Karaaslan, önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Sistemi ve Yeni Anayasa sürecini değerlendiren Çiğdem Karaaslan, artık darbe Anayasalarından Türkiye'nin  kurtulması gerektiğine dikkat çekti.

DARBE ANAYASASI
Anayasa değişikliğinin bir zorunluluk, acil bir gereksinim olduğunu vurgulayan Karaaslan, "1982 darbe Anayasasıyla ülkemiz 34 yıldır yönetiliyor, tartışılıyor.  Bu zamana kadar bütün siyasi partilerin vaatlerinde bu var. Siyasi partiler darbe Anayasası'ndan ülkeyi kurtaracağız demişler ama ne yazık ki, iktidara geldiklerinde,  gücü ele geçirdiklerinde değişikliği yapmamışlar, yapamamışlar. Bu arayışı iktidara geldiğimiz günden beri sürdürüyoruz. Daha önce, bir Anayasa değişikliğini gerçekleştirdik. Yeni değişiklik inşallah gelecek. MHP ile uzlaşma gerçekleşti. 'Cumhurbaşkanlığı Sistemi' diyoruz. Çok önemli, büyük ve güçlü bir ülke olan Türkiye, giydiği kıyafete sığmıyor. Üzerine biçilen kıyafetlere dar geliyor. Uçuşa geçen bir ülkenin, ağırlıklarımızdan kurtulması gerekli. Hain bir  darbe girişimi yaşadığımız bu süreçte, artık darbe Anayasasıyla yaşamak istemiyoruz" dedi.

Karaaslan, "Başkanımız Sayın Binali Yıldırım, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile görüştü. Ardından görevlendirilen heyet çalışmaya devam etti. Bir taslak hazırlandı, genel başkanlara sunuldu. Son buluşma sonrasında iki lider açıklama yaptı. Bundan sonrası düzenlemenin önce komisyona ardından meclise gelmesini kapsıyor. Yeter sayısını bulsak bile halka gitme taraftarıyız. Mutlaka halka sormaktan yanayız. Halkın senini dinlemek tüm icraatlarımızda, var olma sebeplerimizdendir. Bu süreç en kısa zamanda yerine getirilecektir. Uzlaşma zeminini muhafaza edip, aynı birliktelikle darbe Anayasası'ndan ülkemizi kurtaracağız" şeklinde konuştu.


 
Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2016, 11:52
YORUM EKLE

banner325