Alexa

Karaaslan; "Saldırıyı etkisiz hale getireceğiz"

Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun programı kapsamında katıldığı programlarda yaptığı konuşmada, Dünya’da değer yaratacak yerli üretimin gelecekte bugünkünden daha çok güçlü olacağını söyledi.

Karaaslan; "Saldırıyı etkisiz hale getireceğiz"

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, İlk olarak Tekkeköy Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Sünnet Şöleni’ne katıldı. Daha sonra Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman ile birlikte, yerli telefon, tablet ve bilgisayar üretimi yapan Reeder Teknoloji Fabrikası’nı Tekkeköy’deki merkezinde ziyaret etti.

"Yerli Ürekimi Başarmak İstiyoruz"

Karaaslan, yüzde elli beş yerlilik oranıyla üretim yapan Reeder Teknoloji Fabrikası’nda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerik, “Samsun, her alanda gelişme dinamiklerini içinde barındıran özel bir şehir, bu avantajını en iyi şekilde kullanarak çok yakın bir zamanda yerli üretimin merkezi haline geleceğine inanıyoruz. Teknolojide yerli ve milli atılımı çok önemsiyoruz. Türkiye olarak savunma sanayinde attığımız yerli ve milli adımların sürdürülebilirliğini sağlamayı, bunun yanı sıra bilişim teknolojisinde de yerli üretimi başarmak istiyoruz. Dünya’da değer yaratacak yerli üretimimizle gelecekte bugünkünden daha çok güçlü olacağımız kuşkusuz. ” şeklinde açıklamada bulundu.

"Saldırıyı etkisiz hale getireceğiz"

Türkiye’ye yönelik ABD merkezli ekonomik saldırıyı da dile getiren Samsun Milletvekili Karaaslan, “Ekonomi bahanesiyle Türkiye’nin büyümesini ve güçlenmesini durdurmayı hedefleyen, ekonomimizde bir kriz olduğu algısını yayarak yatırımcının Türkiye’yi tercih etmesini engellemeyi amaçlayan saldırıyı milletçe daha çok çalışarak, üretimde yerli ve milli olarak başararak etkisiz hale getireceğiz. Üretimin yerli kaynaklarla, yurt içinde yapılması demek, dışa bağımlılığın azalması, ithalatın düşürülmesi demektir. Bu da sonuç itibarıyla ekonomik büyümenin sürdürülebilir olması anlamına gelir.” dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2018, 22:58
YORUM EKLE