Alexa

Karaaslan Tarihimiz Kadınlarımızın Unutulmaz Cesaret Örnekleriyle Doludur

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Karaaslan Tarihimiz Kadınlarımızın Unutulmaz Cesaret Örnekleriyle Doludur

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajdaşu ifadelere yer verdi;

''İnancımızda, tarihimizde, medeniyetimizin özünde, binlerce yıllık kadim kültürümüzde fedakârlıkları, emekleri, sevgisi, cesareti ve mücadeleleriyle müstesna bir yere sahip olan kadınlarımız, vatanımızın birlik ve bütünlüğü, milletimizin beraberliği ve kardeşliği, ülkemizin istiklal ve istikbal mücadelesinde daima en ön safta yer almıştır.

Şanlı tarihimiz; Nene Hatun, Kara Fatma, Şerife Bacı, Nezahat Onbaşı, Gördesli Makbule Hanım, Halime Çavuş gibi nice kahraman kadınlarımızın vatan savunmasında gösterdikleri unutulmaz cesaret örnekleriyle doludur. Türkiye’mizin bekası, dost ve kardeş bölge halkının huzur ve güvenliğinin sağlanması için terörist unsurlara karşı Afrin’de başarıyla yürütmekte olduğumuz Zeytin Dalı Harekâtı’na fiilen ve dualarıyla katılarak destan yazan aziz milletimizin tüm fertlerine yürekten teşekkür ederken, sergilediği mücadeleyle hayranlık uyandıran kadınlarımıza ayrıca şükranlarımı sunuyorum.  

Mutlu, huzurlu ve sağlıklı toplumun temeli olan kadınlarımızın siyasetten ekonomiye, akademiden iş hayatına kadar hayatın her alanında değer ürettiğine, ülkemizin gücüne güç kattığına inanıyoruz. AK Parti hükümetleri olarak son 15 yıllık süreçte gerçekleştirdiğimiz reformlarla kadınlarımızın çalışma hayatı, eğitim, ekonomi, siyaset ve sosyal alanlardaki konumlarını iyileştirdik. Kadınlarımız, geleceğe emin adımlarla yürüyen Türkiye’mizde artık daha güçlü, daha özgüvenlidir.

Zulüm altındaki coğrafyalarda yaşam hakkı dâhil olmak üzere tüm hakları ellerinden alınan kadınlara huzur içinde yaşayabilecekleri daha güvenli ve adaletli bir dünya diliyor; şehit anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en kalbi duygularımla kutluyorum.”

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 16:59
YORUM EKLE