Alexa

Kayıtlar imha edildiği gün dava açacağım

DSP Genel Başkanı Masum Türker, yolsuzluk kayıtlarının imha edildiği gün bütün komisyon üyeleri hakkında dava açacağını söyledi.

Kayıtlar imha edildiği gün  dava açacağım
 DSP Genel Başkanı Masum Türker, yolsuzluk kayıtlarının imha edildiği gün bütün komisyon üyeleri hakkında dava açacağını söyledi. 

DSP Genel Başkanı Masum Türker, TBMM Yolsuzluk Soruşturma Komisyonu’nun 4 eski bakanla ilgili yolsuzluk kayıtlarının imha edilmesi kararına yönelik, yolsuzluk kayıtlarının imha edildiği gün bütün komisyon üyeleri hakkında dava açacağını söyledi.


Masum Türker, Türkiye Ziraatçılar Derneği’nin Gür Kent Otel’de düzenlediği 14. Ulusal Tarım ve Gıda Kongresi’ne katıldı. Burada bir konuşma yapan Türker, Türkiye’nin yeni yıla kötü bir hafta ile başladığını ifade ederek, TBMM Yolsuzluk Soruşturma Komisyonu’nun 4 eski bakanla ilgili verdiği yolsuzlukla ilgili kararlarını eleştirdi. Meclis Soruşturma Komisyonu’nun savcılık olmadığını belirten Türker, şunları kaydetti:

‘’Ben eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın Komisyon Başkanlığı’nı yapmış biri olarak söylüyorum. Meclis Soruşturma Komisyonluğu sorgu mahkemesidir. Yani savcı zaten fezlekesini göndermiş, siz onu alıp mahkeme sıfatı ile yapıyorsunuz. Bir mahkeme, delillerin imha edilmesi kararını alamaz. Tapeleri kim kaldırırsa, muhalefet şerhi olanlar hariç dokunulmazlıkları kalktığı gün her birisi, her vatandaşın dava açmasına müncerdir. Ve ben Masum Türker olarak, bunların imha edildiği gün kararda muhalefet şerhi olmayan bütün komisyon mensupları hakkında dava açacağım ve bu davalar Meclis'e gidecek, dokunulmazlıkları kalkmadığı için bakılamayacak ama dokunulmazlıklarının sona erdiği gün kanuna aykırı bilgiyi imha etmekten dolayı yargılanacaklar. Buradaki yolsuzluk hepimizin gözü önünde oldu. Ayakkabı kutuları gözümüzün önünde oldu. Şimdi onlar o gün polis koydu oldu ama parayı faizi ile alıp götürdüler. Madem para polisindi polise verin, nerden aldıysa polis gidip yerine koysun. Bu yolsuzluk sizin sorunlarınızın nedenidir. Yolsuzluğun olduğu yerde yoksulluk kaçınılmaz. Bu konu yakın zamanda İran’da açıklığa çıkacak. Çünkü bunun bir ayağı İran’da ve İran’dakiler tutuklu. Eski cumhurbaşkanı bile adeta gözetim altında kaybolmuş bir 2.5 milyar dolar var ve bu 2.5 milyar doların içinde bugünkü IŞİD’in kurulmasını finanse eden imkanlar var.’’
Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2015, 16:27
YORUM EKLE