Alexa
banner322

Kılıçdaroğlu, Baskılar Bizi Yıldıramaz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Reyhanlı'daki bombalı saldırılara ilişkin, "Bu işin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan'dır. Herkes bunu çok iyi bilsin" dedi.

Kılıçdaroğlu, Baskılar Bizi Yıldıramaz

 Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediyesinin Sakarya Meydanı'ndaki yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı.

Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini iddia eden Kılıçdaroğlu, "Uyanık olacağız, güçlü olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Mücadeleyi birlikte yapacağız. Türkiye'nin özgürlüğü, bağımsızlığı, çocuklarımıza gelecek güzel bir Türkiye bırakmak için hep beraber yüreklice mücadele edeceğiz" diye konuştu. 

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Haramilerden Türkiye Cumhuriyeti'ni kurtarmak zorundayız. Vatandaş borç batağında, onlar keyiflerini sürüyorlar. Vatandaş ay başını nasıl getireceğim diye düşünürken onlar başka işlerin peşindeler. Reyhanlı'da bombalar patladı, 51 yurttaş hayatını kaybetti. Şimdi soruyorum bunun sorumlusu kim? Eğer siz dış politikanızı başka ülkelerin çıkarları üzerine inşa ederseniz. Faturayı bu millete ödetirsiniz. Beyefendi sorumluluk almıyor. Sen bu ülkeyi yönetmiyor musun? Başbakan değil misin? O zaman bu işin sorumlusu sensin. Bu işin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan'dır. Herkes bunu çok iyi bilsin."

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu da eleştiren Kılıçdaroğlu, "Bir de çapsız bir Dışişleri Bakanı var. Hani şöyle çağrılıyor ya. O da bir maraton yarışçısı gibi koşarak gidiyor. 'Acaba bana ne söyleyecekler' diye. Sen onun sözüne kulak vereceğine, gel şu milleti bir dinle bakalım" ifadelerini kullandı.

"Baskılar bizi yıldırmaz, bileyler"

CHP'li belediyelere baskı yapıldığını ve hizmet üretmelerinin engellendiğini de savunan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Sabahın 5'inde, 6'sında CHP'li belediyelere baskın düzenleniyor. Onların kararları engelleniyor. Onlar park yapacak, parkları engelleniyor. Ama ne yaparlarsa yapsınlar, hangi baskıyı kurarlarsa kursunlar. Baskılar bizi yıldırmaz, baskılar bizi bileyler. Daha güçlü olacağız. İstedikleri kadar baskı yapsınlar. Genci, yaşlısı, kadını erkeği, hep birlikte mücadele edeceğiz, bu ülkeye barış, huzur gelinceye kadar."

Çankaya Belediyesinin daha önce binası olmadığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, güzel bir binanın hizmete açıldığını ve bütün hizmetlerin aynı yerde sunulacağını kaydetti.

"Tıkır tıkır yapılmasının takipçisi de ben olacağım"

Belediye Başkanı Bülent Tanık'ın, "Bu binada yurttaşların işleri tıkır tıkır yapılacak" dediğini anımsatan Kılıçdaroğlu, "Şimdi söylüyorum, tıkır tıkır yapılmasının takipçisi de ben olacağım" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, "Eğer biz gücümüzü birleştirir, onurlu bir Türkiye'yi ayağa kaldırmak için mücadele edersek, eğer biz kendi ülkemizin çıkarlarını yedi düvele karşı savunursak, eğer biz, bizim düşüncemizi eleştiren kişilere 'hayır ben seninle görüşmüyorum' diyebilirsek, Türkiye'yi ayağa kaldırırız" diye konuştu.

İktidar partisinin "Türkiye Cumhuriyeti" ile sorunu olduğunu ileri süren Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Ben Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanıyım" diyemediğini iddia etti.

Başbakan Erdoğan'ın, "Türkiye Cumhuriyeti ile arasında bir sorun olduğu" iddiasını yineleyen Kılıçdaroğlu, "Ama o sorunu giderecek olanlar sizlersiniz. O sorunu sandıkta gidereceğiz, özgür ve bağımsız Türkiye için" dedi.

"23 Nisan'ı yasakladılar, 19 Mayıs'ı yasaklayacaklar. Sizin yasaklarınız bize vız gelir" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, her türlü yasağı çiğneyip geçeceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2013, 19:58
YORUM EKLE