Yandex Metrika

Kimse Devletin Üstünde Değildir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul TÜRKEŞ:"Tarihte birçok topluluk, Allah yolundan ayrıldığı için cezalandırılmış ve helâk edilmiştir. O’nun yolu;adaletin, hakkın, hakkaniyetin, doğruluğun ve dürüstlüğün yoludur."dedi

Kimse Devletin Üstünde Değildir
25 Aralık 2013 Çarşamba 14:16

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul TÜRKEŞ yazılı basın açıklaması yaptı.

Türkeş'in açıklaması şöyle:


Tarihte birçok topluluk, Allah yolundan ayrıldığı için cezalandırılmış ve helâk edilmiştir. O’nun yolu;adaletinhakkınhakkaniyetindoğruluğun ve dürüstlüğün yoludur. Bu anlamda İslâm’ın hâkimiyeti, adaletin tecelli ettiği ölçülerde gelişir ve aynı şekilde, adaletin tahrip edildiği ölçülerde de yıpratılır.

KİMSE DEVLETİN ÜSTÜNDE DEĞİLDİR


İnsanoğlu sosyal ilişkilere nizam verebilmek suretiyle “devlet” hakikatine ulaşmıştır. “Devlet”, bir topluluğun belli bir zaman-mekân bağlamında vardığı tarihî ve sosyal mutabakatının en tabii neticesidir. Böylelikle “devlet” onu ortaya çıkaran topluluğun ortak mülküdür ve söz konusu toplulukta kimse devletin üstünde değildir – olmamalıdır.

Tesis edilmiş bir devlet nizamı, adalet gayesini terk etmedikçe, ilelebet payidar kalacaktır.
21.yüzyılda Adalet; Önce insanın can ve mal emniyetidir. İnsan haysiyetinin tam muhafazasıdır. İnsanın temel hak ve hürriyetlerinin himayesidir. İnsan emeğininalın terinin ve gayretinin hürmet görmesi ve mükâfatlandırılmasıdır. İnsanın helal kazancının ve rızkının kıymet görmesidir. Bu değerlerin birine veya birçoğuna tecavüz veya kast edenin en ağır biçimde cezalandırılması temin etmektir.

Bugün bir ülkede devleti – yani milletin ortak mülkünü - yönetenler kayıt-dışılığı, karartmayı ve usulsüzlüğü teşvik ediyorlarsa, orada gasp vardır. İşçinin emeğinin gaspı, memurun kazancının gaspı, esnafın rızkının gaspı, emeklinin birikiminin gaspı vardır. Bir ülkede devleti yönetenler haksız teşebbüslere bulaşmışlarsa, orada “devlet” kaybolmuştur; ortak mülkümüz kişiselleştirilmözelleştirilmiş,yozlaştırılmıştır. Orada tarihsel bir gerileme mevcuttur ve yanlışlık başlamıştır.

Devleti yönetenlerin yolsuzluğa battıkları yerde, hiç kuşkusuz, toplumda da çürüme ve tükenişmevzilenecektir. Devleti yönetenlerin şerre teslim oldukları yerde, toplumun da hayır işlemesi beklenemez. Devleti yönetenler fena oldukları içindir ki, bugün;

-​ İşçiler güvencesizliğe, sigortasızlığa, merdiven altı koşullarına, günlük 16-18 saate varan çalışma saatlerine mahkûm edilmiştir.

-​ Memurlar hak ettikleri zamlardan, iyileştirmelerden mahrum bırakılmıştır.

-​ Esnaf ay sonunu getirmekte sıkıntı çekmekte, borçların yükü altında ezilmektedir.

-​ Emekliler, “emekli” olmalarına rağmen, yeniden bir ve hatta iki işte çalışmak zorundadır.

2014 Bütçesinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden “yolsuzluk” soruşturmasının gölgesinde kabul edildiği bu dönemde, Milliyetçi Hareket Partisitertemiz yönetimi ve kadrolarıyla, Firavunu -Allah’ın inayetiyle- bozguna uğratmaya hazırlanmaktadır. 2014 seçimlerinde -kamuda ve özelde- “Adalet”, Milliyetçi Hareket’in inancı ve iradesiyle ete kemiğe bürünecektir.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.