Yandex Metrika

Koray Aydın; Önce arkadaşlık ve ülküdaşlık hukukumuzu zedeledik

İftara katılmak için geldiği Trabzon’da coşkuyla karşılanan MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın, Trabzon'dan tam destek aldı.

Koray Aydın; Önce arkadaşlık ve ülküdaşlık hukukumuzu zedeledik
12 Haziran 2016 Pazar 17:45

MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın: 'Cenap-ı Allah MHP Genel Başkanlığını bana nasip ederse başta Erciyes kurultayı olmak üzere bütün Türkmen şölenlerini yeniden inşa edeceğiz." diye konuştu.

Trabzon Havalimanı’ndaki karşılamanın ardından kalabalık eşliğinde yürüyerek iftarın yapılacağı Trabzon Yalıpark Oteli’ne gelen Aydın’a hemşehrileri sık sık sevgi gösterilerinde bulundu.

Tam bir gövde gösterisine dönüşen programda Trabzon’un 14’ü seçilmiş ve 2’si tabii delege olmak üzere toplam 16 üst kurul delegesinin tamamı MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın’a tam destek verdiklerini açık ve net bir şekilde ifade ettiler.

İftar yemeği sonrası MHP Trabzon eski il başkanı ve üst kurul delegesi Muammer Demeli ile birlikte tüm üst kurul delegeleri sahneye çıkarak Koray Aydın'a firesiz destek vereceklerini açıkladılar.

Kurultay sürecinin güçlü ismi Koray Aydın bu anlamlı destekle büyük bir moral depoladı.

Trabzon'da düzenlenen iftar yemeğine Olağanüstü Kurultay sürecine destek verdikleri için görevlerinden alınan Trabzon MHP Eski İl başkanı Muammer Demeli, Gümüşhane Eski İl Başkanı ve üst kurul delegesi Ali Ateş, aynı zamanda üst kurul delegesi olan eski ilçe başkanları, binlerce partili ve vatandaş katıldı.

koray aydin, önce arkadaşlık ve ulkudaslik hukuku

SEVGİ BİZİM İÇİN BİR İMAN MESELESİDİR

MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın, iftar programında yaptığı konuşmada, mecliste şu anda dördüncü parti olduklarını belirterek, "Flu gördüklerimizin bile solunda oturuyoruz. Canımız sıkkın, bunu kabul edemiyoruz. Bunu içimize sindiremiyoruz. Türkiye'nin bölücülerinin solunda oturmanın bir zül olduğunu kabul ederek, ayağa kalkmak için bir fırsat, vesile olan bu olaydan sonra, bu hali hiçbir şekilde kabul edemiyoruz. İçimize sindiremiyoruz" dedi.

Sık sık alkışlarla kesilen konuşmasında davetlilere "değerli ülküdaşlarım, biz bu hale nasıl geldik?" sorusunu yönelten Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü: "Önce arkadaşlık ve ülküdaşlık hukukumuzu zedeledik. Fitne, dedikodu, gündelik siyasetin bir parçası haline geldi. Daha düne kadar birbirine omuz veren insanlar, kaybettikleri arkadaşlık ve ülküdaşlık hukukunun yıkılmasıyla, çoğu yerde birbirlerine selam veremez bir hale geldiler. Birbirimizi sevmeyi unuttuk. Bize sevgide serbestiyet, saygıda mecburiyet emredildi. Biliniz ki bizim için sevgide serbestiyet yoktur. Çünkü sevgi bizim için bir iman meselesidir. Biliyoruz ki birbirimizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız diyen bir peygamberin ümmetiyiz. Onun için sevgiyi aradan çıkaran, muhabbet bağlarını koparan, bizi biz yapan değerlerin ortadan kalkmasıyla, belki de bizi bu günlere getiren kilometre taşlarından birini yaşadık."

ERCİYES VE BÜTÜN TÜRKMEN ŞÖLENLERİNİ YENİDEN İHYA EDECEĞİZ

Aydın, "Değerlerimizden koptuk" ifadesini kullanarak, "Bizi biz yapan değerlerimizden koptuk. Şu salonlardaki binleri, Erciyes'teki yüz binlere tercih ettik. Kurumlar gelenekleriyle yaşar. Geleneklere aradan çıkarırsanız, birbirinize tutulma ikliminde de büyük yaralar açarsınız. Onun için diyorum ki eğer Cenap-ı Allah MHP Genel Başkanlığını bana nasip ederse başta Erciyes kurultayı olmak üzere bütün Türkmen şölenlerini yeniden inşa edeceğiz." diye konuştu.

25 YAŞINDAKİ GENÇ ŞEHİT OLUYOR DA MİLLETVEKİLİ Mİ OLAMIYOR

Değerlerden kopmanın bir partiyi, bir fikir düşüncesini uçuruma doğru iten en büyük amillerden birisi olduğunu dile getiren Aydın, "Onun için bütün bu değerlerimizi yeniden ihya edeceğimize hepinizin önünde söz veriyorum." dedi. Aydın, Milliyetçi hareket Partisi gençliğe yeterli oranda değer vermekten uzaklaştı. Şu anda meclisin en yaşlı partisi biziz. Yaş ortalaması en yüksek partisi biziz. Türkiye'nin en köklü gençlik organizasyonlarına sahip olan bir siyasi partinin bu durumda olması kabul edilemez. Gençlerimiz 25 yaşlarında şehit oluyor da milletvekili mi olamıyor. Kadınlar ise yüreğimizde kanayan bir yara. Bir türlü kadınların partisi olamıyoruz. Kadınlarımızın gözünde Milliyetçi Hareket Partisi kocamın partisi diye adlandırılıyor. Onun için kadın emeğini, kadın duygusallığını, kadın çalışkanlığın bu partinin en tepe noktasından en alt noktasına kadar yerleştirmedikçe başarılı olmamız mümkün değildir. Asla başarılı olamayız. Teşkilatların da atıl durumda olduğunu belirterek, siyaset demek, insan kazanmak üzerine oluşturulmuş bir sanat demektir. Siz böyle bir ince sanatı, bir adam kıyma makinesine çevirirseniz, o teşkilatlardan hiçbir zaman beklediğiniz verimi alamazsınız. Böyle bir duruma isyan ederseniz ne olur. Kapatılırsınız. Bugün de yaşadığımız budur.”

ŞEHİTLERİN, EZİLENLERİN, HAKKI GASP EDİLENLERRİN HAKKINI BİZ KORUYACAĞIZ

Ülkenin durumu hakkında da açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın sözlerini şöyle sürdürdü: "Ekonomi dibe vurdu. Bir yılda dolar 3 lirayı buldu. Alan var satan yok. Türkiye'de satacak bir kurum kalmadı. Türkiye başka ülkelerin paralarının aklandığı, Rıza Zarraf’ların dükkânı haline geldi. Hırsızlar cirit atıyor. Hırsızlıkta sınır tanımayanlar, yüzsüzlükte de sınır tanımıyor. Eğitim dibe vurmuş, dış politika yere vurmuş. Sınırlarımız yolgeçen hanına dönmüş. Giren çıkan belli değil. Kötü politikaların sana IŞİD bombası olarak büyükşehirlerinde sana yağmur gibi yağıyor. Her gün verilen onlarca şehit. Böyle bir Türkiye tablosu. Öyle bir Türkiye tablosu ki mültecilerin otobanları haline dönüştürdük ülkemizi. Değerlerimiz aşındırıldı. İslami bütün değerlerin içi boşaltıldı. Türkiye bugün maalesef kan gölüne dönmüş durumdadır. Bu kan gölünün oluştuğu manzarada milletimiz uyuşmuş, sessiz, olanlara kadar tavır koyamayan bir Türkiye manzarasında yaşıyoruz. Peki bu şehitlerin, ezilmiş insanların, hakkı gaspedilmiş insanların hakkını, hukukunu, kim koruyacak Allah aşkına, biz koruyacağız. Bunun için bizim sahte kahramanlık masallarına ihtiyacımız yok, bu hareket, bu dava kendi içerisinden çıkaracağı değerlerle göreceksiniz başarı hikâyesini kendisi yazacak ve bu mazlum milletin önüne düşerek hak edene hak ettiği cevabı inşallah verecek. Hangi dilden anlıyorlarsa o dilden verecek."İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.