Alexa

Koray Aydın: ÖSYM'nin İtibarı Sıfırlanmştır

Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon Milletvekili Koray Aydın’ın “2015 YGS Sınavı” ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Koray Aydın: ÖSYM'nin İtibarı Sıfırlanmştır

Milliyetçi Hareket Partisi  Trabzon Milletvekili  Koray Aydın’ın “2015 YGS Sınavı” ile ilgili basın açıklaması yaptı.

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın'ın yaptığı basın açıklaması şöyle:

SINAV SKANDALLARINDA HESAP SORMAYANLAR, ÖSYM’NİN İTİBARINI SIFIRLAMIŞLARDIR

Bir YGS daha geride kalmış, 2015 sınav sonuçları da açıklanmıştır. AKP döneminde geleneksel hale gelen sınav skandalları bu yıl da sürmüş, bazı sorular, ÖSYM’nin sitesinden önce sosyal medyada yayınlanmıştır.

ÖSYM, soruların kitapçıktan yaprak yırtılarak salon dışına çıkarılıp yayınlandığını tespit ettiklerini belirtip, skandaldan kendi görevlilerini değil de konuyu titizlikle takip eden basını sorumlu tutmuştur.

Yıllar yılı skandala doymayan ÖSYM, tek bir vakada bile sorumluluk üstlenmemiş, yine bu yılki YGS’de soruların el yazısıyla sızdırılıp internet ortamında paylaşılmasında ise; sınava giren bir yayınevi sahibini işaret etmiştir.

ÖSYM artık bu sorumsuz beyan ve uygulamalarına son vermeli, binbir emekle sınava hazırlanan gençlerimizin istikbali, ümit ve hayalleriyle oynanmasına seyirci kalmamalıdır. ÖSYM, sınavı açıklamakta gösterdiği hızı ve gayreti, skandalları soruşturmada da göstermelidir.

Daha bu güne kadar KPSS sınav skandallarının hesabı sorulmamış, 2011’deki sınavda Sayısal ve Türkçe testlerinde şifre olduğunun ortaya çıkmasında bile ÖSYM ve AKP iktidarı sorumluluk üstlenmemiştir.

Bütün bu skandallarda bu güne kadar bir Allah’ın kulu istifa etmemiş ve görevden alınmamıştır.

Sonuçta, sınav skandallarından hesap sormayanlar, yıllar içinde ÖSYM’nin itibarını sıfırlamışlar, milyonlarca gencimizin istikbaliyle oynamışlardır.

ŞAİBESİZ SINAV YAPAMAYAN AKP, SINAV SKANDALLARININ SİYASAL SORUMLUSUDUR

Ortaya çıkan her skandal, her yolsuzluk ve her hırsızlıkta “hayali bir suçlu” icat eden AKP iktidarı, ne yaparsa yapsın sınav skandallarının, dönemindeki yolsuzlukların ve hırsızlıkların siyasal sorumlusudur.

Milyonlarca gencimizin vebali, hukuki sorumluların ortaya çıkarılmasını engelleyenlerin, soru hırsızlıklarını ve sınav yolsuzluklarını örtbas edenlerin üzerindedir.

Kamuda binlerce yandaşını sınavsız işe yerleştiren VİP Torpil Skandalı’nın sorumlusu AKP, üniversitelerde de boş durmamış, VIP Üniversite Skandalı’na da imza atmıştır.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Üniversitesi’nin dört yıllık lisans eğitimi görenlerle lisans mezunu öğrencilerinin başvurabildiği Açık ve Uzak Eğitim Fakültesi’ne 450 iki yıllık ön lisans mezununun alındığı anlaşılmıştı.

GENÇLERİMİZ 7 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE AKP’YE DERS, MHP’YE DESTEK VERECEKTİR

Bütün bu skandalların ardından AKP’nin, YÖK’ün ve ÖSYM’nin yaptıkları açıklamalar birbirinin kopyasıdır ve bir süre sonra kendi kendini tekzip eden türdendir.

2010 KPSS skandalı ve 2011 YGS skandalının ardından ÖSYM ve AKP iktidarının yaptıkları açıklamalar, yıllar sonra yine kendileri tarafından yalanlandığına göre, bu gün yapılan açıklamaların da daha sonra yalanlanması pek ala mümkündür.

Yıllardır sınav sorularının sınavdan sonra tamamının yayınlanması önerilerimize kulak tıkayanlar, bu gün soruların tamamını yayınlamakla skandalları örtemezler ve sorumluluktan kurtulamazlar.

Milyonlarca gencimizin hakkının ve hukukunun çiğnenmesini yıllar yılı seyredenlerin; sınavlarda “Emeğiniz, Emanetimizdir” yazan kalem dağıtmaları ise “timsah gözyaşlarıdır.”

Milletimizin yarınlarının teminatı olan gençler, 7 Haziran seçimlerinde emek ve istikballeriyle oynayan AKP iktidarına esaslı bir ders verecek, her türlü yolsuzluk, hırsızlık ve skandalın hesabını soracak olan MHP’ye destek verecektir.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2015, 22:41
YORUM EKLE

banner325