Alexa
banner314

Kurtulmuş; Türkiye olarak samimi ikazlarımızı yapmak isteriz

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, 'Darbeyi örgütleyen birinin Almanya’da çıkması kabul edilebilir değildir' dedi.

Kurtulmuş; Türkiye olarak samimi ikazlarımızı yapmak isteriz
banner327

FETÖ'cülerin 15 Temmuz darbe girişiminden sonra dünyanın dört bir yanında ciddi bir siyasi destek aldıklarını bildiklerini belirten Kurtulmuş, "Hatta bazıları ikamet veriyor bazıları vatandaşlık verme noktasına geliyor. Bu son derece yanlış bir durumdur. Bir kere daha bu vesile ile bütün uluslararası camiaya Türkiye olarak samimi ikazlarımızı yapmak isteriz." dedi.

"Bazıları vatandaşlık verme noktasına geldi"

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "FETÖ'cülerin 15 Temmuz darbe girişiminden sonra dünyanın dört bir yanında ciddi bir siyasi destek aldığını biliyoruz. Hatta bazıları ikamet veriyor bazıları vatandaşlık verme noktasına geliyor. Bu son derece yanlış bir durumdur. Bir kere daha bu vesile ile bütün uluslararası camiaya Türkiye olarak samimi ikazlarımızı yapmak isteriz. Türkiye’nin açıkça düşmanı olan bir siyasi çetenin darbeyi örgütleyen en önemli isimlerinden birinin Almanya’da ortaya çıkması kabul edilebilir bir şey değildir" dedi.

Bingöl’de Valiliği ziyaret eden Bakan Kurtulmuş, ziyaret defterini doldurdu. Valilikte konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “Burada asırlardır barış içinde yaşayan halkların arasına sokulan fitne artık etkili değil, tesirli değil. Bu milletin arasına Türklerin, Kürtlerin arasına kanı, kini gözyaşını koymak isteyenlere bu millet fırsat vermiyor." dedi.

Bir gazetecinin FETÖ ve FETÖ’nün kaçak ismi Adil Öksüz’ün Almanya’da görüldüğü sorusunu yanıtlayan Kurtulmuş, "Adil Öksüz’ün bir şekilde yurt dışına çıktığı uzunca bir süredir konuşuluyordu. Özellikle diğer FETÖ'cüler gibi Almanya’da kendisi için bir sığınak, barınak imkanı bulduğu şeklinde bazı duyumlar vardı. Herhalde önümüzdeki saatlerde ilgili istihbarat birimleri ve güvenlik birimleri bu konu ile ilgili detayı paylaşacaktır." dedi.

"Almanya’da ortaya çıkması kabul edilebilir bir şey değildir."

"FETÖ'cülerin 15 Temmuz darbe girişiminden sonra dünyanın dört bir yanında ciddi bir siyasi destek aldığını biliyoruz." diyen Kurtulmuş, bazılarının ikamet veriyor bazıları vatandaşlık verme noktasına ğeldiğini belirterek, "Bu son derece yanlış bir durumdur. Bir kere daha bu vesile ile bütün uluslararası camiaya Türkiye olarak samimi ikazlarımızı yapmak isteriz. Türkiye’nin açıkça düşmanı olan bir siyasi çetenin darbeyi örgütleyen en önemli isimlerinden birinin Almanya’da ortaya çıkması kabul edilebilir bir şey değildir. Dostluk ilişkisine uyan bir durum değildir. Almanya’nın kendilerine verilen dosyada ismi geçenlerin biran evvel Türkiye’ye iade edilmelerini ve onları adil bir şekilde hukuk önünde yargılanmalarını temin etmeleri lazım. Aksi takdirde bunun açık tek bir karşılığı vardır terör örgütlerine destek manasına gelir” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 00:03
YORUM EKLE

banner307

banner325