Alexa

Kurtulmuşkan Önemli Açıklama: Kabine Yenileniyor mu?

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, kabine değişikliği iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kurtulmuşkan Önemli Açıklama: Kabine Yenileniyor mu?

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, kabine değişikliği iddialarıyla ilgili konuştu. Kurtulmuş: “Siyasetin gerektirdiği durumlar ortaya çıktığında Bakanlar Kurulu revizyonu gündeme gelir. Ama bugün itibariyle böyle bir durum söz konusu değil” ifadelerini kullandı.


Bakanlar Kurulu Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulunan Numan Kurtulmuş, Başbakan Yıldırım’ın bakanlar ve eşleriyle birlikte gerçekleştirdiği toplantının kabine değişikliği olarak değerlendirip değerlendirilemeyeceğinin sorulması üzerine, “Hayır, değerlendirilemez. İlk kez bakanlara eşleriyle birlikte yemek verilmiyor. Bu akşam da böyle oldu, son derece içten bir şekilde toplantı gerçekleşti. Bakanlar Kurulu başka bir şey, eşlerle toplantı başka bir şey. Siyasetin gerektirdiği durumlar ortaya çıktığında Bakanlar Kurulu revizyonu gündeme gelir. Ama bugün itibariyle böyle bir durum söz konusu değil” cevabını vardi.

Kurtulmuş; "Bundan sonra da Türkiye’de yeni yönetim modelinin kabul edilmesiyle birlikte hızlı şekilde uyum yasalarının gerçekleşmesiyle ilgili adımlarını atacağız. TBMM’de uyum yasalarının çıkartılması sürecinde parlamentodaki partilerle işbirliği ve diyalog halinde çalışacağız. Tüm partilere kapımızın açık olduğunu ifade etmek isteriz. Bu yeni dönemin ortaya koyduğu en önemli gelişmelerden biri cumhurbaşkanının partisiyle ilişkisinin kurulmasıdır. Bu süreç başlamıştır. Bu çerçevede Sayın Cumhurbaşkanımızın kurucusu ve doğal lideri olduğu AK Parti’ye geçişiyle ilgili süreç başlamıştır. Önce MYK ve arkasından MKYK toplantısında alınan karalarla birlikte bu süreç başlatılmış ve 21 Mayıs’taki kongre için düğmeye basılmıştır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2 Mayıs’ta AK Parti’ye üye olacağını kaydeden Kurtulmuş, “Yarın da 2 Mayıs’ta saat 13.00’te AK Parti Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanımızın yeniden üye olmasıyla ilgili bir toplantı yapılacak. Ben Cumhurbaşkanımızın partiye dönüşüyle büyük bir sinerjinin otaya çıkacağını ifade etmek isterim” ifadelerini kullandı.


 
 

Kaynak: İHA

YORUM EKLE