Alexa

Melih Gökçek MHP'ye mi Geçiyor?

Ankara Belediye Başkanlığı koltuğunu Mustafa Tuna’ya devreden Melih Gökçek için iddialar Ankara'yı sallıyor.

Melih Gökçek MHP'ye mi Geçiyor?

Ankara Büyükşehir eski Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili şok iddialar ortaya çıkmaya başladı. Oğlu Osman Gökçek’in aday yapılması, Ak Parti Ankara Belediye Başkan Adayı Özhaseki’nin kendisini hiç aramaması dolayısıyla Ak Parti ile manevi bağlarını kopardığı iddia edilen Melih Gökçek’in, MHP'ye geçeceği öne sürülüyor.

Melih Gökçek, 23 yıldır oturduğu Ankara Belediye Başkanlığı koltuğunu Mustafa Tuna’ya devretmişti. Melih Gökçek için çarpıcı bir iddiayı köşesine taşıyan Milliyet yazarı Talat Atilla, Gökçek’in, yerel seçimlerin ardından Ak Parti’den istifa edip MHP’ye geçeceğini ileri sürdü.

Talat Atila yazısında şöyle diyor:

"Yakın zamanda MHP lideri Bahçeli’nin “Gökçek, MHP’ye şeref kazandırır!” sözleriyle kızgın çöllerden serin sulara kulaç atsa da... Oğlu Osman Gökçek’in aday yapılmaması ve Özhaseki’nin kendisini hiç aramaması, partisiyle arasındaki son gönül tellerini de kopardı! Kısa süre önce Özhaseki’yi destekleyen Twitter mesajını silince, iktidar partisine Ankara’da destek vermeyeceği söylendi ama... Aldığım bilgilere göre, Gökçek, siyasi yaşamına 3 aşamalı yol haritasıyla devam edecek... Önce Özhaseki’yi destekleyecek! Sonra AK Parti’den istifa edecek! Ve sonunda MHP’ye katılacak! Gökçek’in önemli bir siyasetçiye “Birkaç parti yöneticisinin manipülasyonuyla dışlandım. Özhaseki’yi destekleyerek vefa neymiş, göstereceğim. Daha sonra da bu defteri kapatacağım!” dediğini öğrendim.

‘Gül, size yapılanlara üzülüyor!’ Gökçek’le ilgili başka özel bir bilgi daha var... AK Parti’de ÇOK ÖNEMLİ görevler üstlenmiş bir siyasetçi ve Abdullah Gül’e çok yakın başka ÖNEMLİ siyasetçinin “Gül, sana yapılanlara üzülüyor! Gün doğmadan neler doğar!” sözlerine, Gökçek’in “Sağ olsun ama Devlet Bahçeli’ye vefa borcum var!” dediğini de kayıtlara geçirmek isterim..."

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2019, 14:00
YORUM EKLE