Yandex Metrika

Meral Akşener’e Açık Mektup

Son söyleyeceğimizi önce söyleyelim ve öyle devam edelim. ‘etrafınızı temizleyin’

Meral Akşener’e Açık Mektup
25 Aralık 2015 Cuma 20:06

Açık mektup deyince kesin okuyacağınızı bilerek duygu ve düşüncülerimi söylemek istiyorum.

Bu duygu ve düşünceler sadece benim değil; konuştuğumuz, görüştüğümüz binlerce milliyetçi ülkücü ve ülkenin geleceği için endişe duyan yüz binlerin düşünceleridir.

Son söyleyeceğimizi önce söyleyelim ve öyle devam edelim. ‘etrafınızı temizleyin’

Olanları, yaşananları başından beri takip ediyoruz.

Bezende endişe içinde takip ediyoruz.

Yıllarca başarı yüzü görmemiş teşkilatlar iktidar özlemiyle bir ömrü heba edenler attığınız adımı bile takip ediyorlar.

Aman dikkat!

Umutlarımızın bitmeye durduğu bu günlerde siz ve diğer arkadaşlar bir umut olarak ortaya çıktınız. Çıktınız ama, teşkilatların içerisinde bulunan okuduğunu anlamayan, anladığını anlatamayan, fitne ve fesattan beslenen, çıkarcı, koltuk sevdalısı bir çok kişinin ve yapının da yanınıza yaklaştığını, yanınızda olduğunu ve destek açıklamalarını endişeyle takip ediyoruz.

Gücünü halktan almayan, gücünü milliyetçi-ülkücü camiadan almayan dar oligart ve statükocu yapıda ele geçirilmiş teşkilatlar üzerinden siyasete dönüş yapma çabasıyla bir süre sonra pazarlıkçı durumunda göreceğiniz kişi ve oluşumlar bizleri fazlasıyla endişelendiriyor.

Geldiğimiz nokta birçok teşkilat endişe içerisinde durumu gözlemliyor.

Ve sessizler…

Teşkilatların sessiz olmasının iki nedeni var:

Birincisi değişimden korkanlar.

İkincisi ise etrafınızdakilerden korkanlar…

Etrafınızdan korkanlar sizin adınıza korkanlar…

Masumane ve doğal olarak; Anadolu topraklarından gücünüzü alarak çıkmış olduğunuz yolda sizleri yalnızlaştırarak, etrafınızdakileri uzaklaştırarak kendilerini güçlendirmeye çalışan ‘klikçi başları’ icazet aldıkları derin yapılar ve yönetim hırslarıyla, nefretten beslenen bir yapıda yanınıza monte olmuş, sizin yalnızlaştığınız her gün güçlenen yapılar haline gelmiştir.

Düne kadar kaba kuvvetle bir siyasi partiye yakışmayacak şekilde davrananlar,

2012 yılına kadar genel merkeze karşı söylem geliştiren demokratik tepkilerini gösteren herkesi ve her grubu her fırsatta ‘dosyacı başı’ misali jurnalleyenler,

Bugün ağababalarından almış oldukları talimatlarıyla birlikte planlı ve sistematik olarak yanınıza monte edilmişlerdir.

Geçmişi karanlık olan bulunduğu kurumlardan uzaklaştırılanlar bugün etrafta ne kadar kirli ve bir o kadar fitne dolu yapıları kendi bünyelerine alarak saray marifetiyle sürekli büyütülmektedir.

Milliyetçi camia başta olmak üzere mevcut düzene muhalif tüm yapılar sağ seçmen sizden büyük umutlar beklemektedir.

Bu anlamda partiyi her ne kadar bu süreçte delegelerden ibaret görme eğilimi olsa da bir çoğu klikler ve suni olarak oluşturulmuş olan delege yapısı haricinde de büyük bir iradenin olduğunu da asla unutmayınız.

Basiretsiz teşkilatlar üst üste kronik haline gelmiş başarısızlıklar ele geçirilmiş teşkilatlar ve çakma delegelerle devam eden bu yapının değişmesi için delege desteğine ihtiyacınızın olduğunun bilincindeyiz.

Biz parti içerisinde mutlak bir değişim olacağına inanıyoruz. Yola çıkmış olduğunuz muhalif hareket ve bu hareket içindeki birliktelik bizlerin arzu etmiş olduğu başarının bir anahtarı gibi görülmektedir. Bu yapıdan uzaklaştığınız her an durumu endişeyle izlemekteyiz.

Bu süreçte vermiş olduğunuz her kare sizin adınıza kraldan fazla kralcı olan her kişi ve yapı,

Nefretten beslenenler intikam almak isteyenler,

Hak etmedikleri makamlara gelmek isteyenler yanımızda olduğu sürece akıllarda teşkilatlarda soru işaretlerine ve ünlemlerine neden olacaktır.

Düşüncemiz odur ki, sizi tek başına hiçbir grubun hiçbir yapının hiçbir kişinin sahiplenmesine asla izin vermeyin. Yıllarca klikleşmiş yapılardan güç alanlara bu yapıları teslim etmeyin.

Herkese eşit mesafede olun. Gücünüzü Anadolu topraklarından alın. Gücünüzü sizlere umutla bakan kalplerden, heyecanla kıpır kıpır eden bir umut olduğunuz yapılardan alın.

Kapsamhaber/Ruhi Pehlivanİlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ahmet Güven - 2 yıl önce
Sayın Ruhi pehlivan beyi tanımıyorum.İsmini ilk kez okuyunca öğrendim. Yukarıda belirttiği uyarıların altına imzamı hiç çekinmaden atarım.Bu konuları yaklaşık bir ay önce sayın Akşener'in Ankaradaki kurmayı ile Samsun ićin de aynı tehlikeleri ićerdiği ićin bütun detaylrıyla paylaşmıştıķ.Konunun çok ciddi olduğunu ilgililere bir kez daha duyurmakta yarar var sanırım.