Yandex Metrika

Mesut Dedeoğlu Malatya'da Konuştu

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Malatya Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen MHP Malatya İl Kongresi'nde konuştu.

Mesut Dedeoğlu Malatya'da Konuştu
08 Şubat 2015 Pazar 20:21

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Malatya Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen MHP Malatya İl Kongresi'nde konuştu.

 Meclis'te oluşturulan Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu'nun çalıştırılmadan sonlandırıldığını belirten Dedeoğlu; "Toplam 12 toplantı yapıldı. 7 toplantı, divan heyetinin belirlenmesi, 4 bakanın dinlenmesi ve sonuç oylamasıyla geçti. 5 toplantı yapılabildi. Akıl mantık işi mi bu?" dedi.

Mesut Dedeoğlu, MHP Malatya Kongresinde  yaptığı konuşmada  "AK Parti'li 4 eski bakanla ilgili yolsuzluk iddialarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Meclis'te açılan Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu'nda MHP adına yer alan Dedeoğlu, AK Parti hükümetinin yolsuzlukların araştırılmaması için yoğun çaba harcadığına işaret etti. Komisyonun etkin çalıştırılmadığına dikkat çekti. 

DEDEOĞLU KONUŞMASINI ŞÖYLE SÜRDÜRDÜ:

17-25 Aralık operasyonlarıyla 4 bakanın rüşvet ve yolsuzlukları ortaya çıktı. Dünyada ve Türkiye'de örneği olmamış bir rezilliği 77 milyona yaşattılar. Malum olmak üzere Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu kuruldu. MHP'den ben göreve getirildim. Bu komisyonun kurulmaması için 7-8 ay mücadele ettiler. 30 Mart öncesi rezil olmamak için komisyonu kurmadılar. Millet görmesin diye. Bu komisyonu kurdular ama 'rezil olmayalım, millet bunlar hırsızmış, yolsuzmuş' demesinler diye aylarca çalıştırmadılar. Çünkü 10 Ağustos'ta cumhurbaşkanlığı seçimi vardı. Dizin pusulası yok diye dosyayı savcılığa geri gönderdiler. Kamuoyunun baskısına dayanamadıkları için mecbur kaldılar, daha sonra çalıştı.

 TÜBİTAK'ta geçtiğimiz ay 28 bürokratı aldılar

Bu komisyonda 15 üye vardı. HDP kendi üyesini çekti. 9 tane AKP milletvekili, 4 CHP ve 1 tane MHP milletvekili vardı. Yolsuzlukları araştırmak için kurulan bu komisyon toplam 12 defa çalıştı. 12 toplantı yapıldı. Birinci toplantı divan üyelerinin belirlenmesiyle geçti. Son 2 toplantı oylamayla geçti. 4 eski bakanın dinlenmesi için 4 toplantı yapıldı. Geriye kaldı 5 toplantı. Akıl mantık işi mi bu. Şimdi komisyonda diyorlar ki kendileri; 'Deliller hukuksuz elde edilmiş'. Neydi bu deliller; 4 bakan ile birinci derece yakınlarının bankalarının milyon dolarlık hesapları. Maaşlarla elde edilemeyecek gayrimenkuller. Bunun yanında, evde bulunan para kasaları, para sayma makinaları, paralar. Kendi aralarında yaptıkları telefon kayıtları. Devletin kurumu, bu kayıtlar doğru diyor. O kuruma geçtiğimiz ay müdahale ettiler. TÜBİTAK'ta geçtiğimiz ay 28 bürokratı aldılar, 'nasıl bu raporları hazırlarsınız' dediler. MASAK raporunda da 'bu gayrimenkuller kendi maaşlarıyla elde edilecek malvarlıkları değildir' diyor. TBMM Genel Kurulu'ndaki oylamaya girmeden önce ben kamuoyuna şunu belirttim; 'Vicdanlarıyla hareket edecek AKP milletvekilleri vardır' dedim. Nitekim 50'ye yakın fire verdiler. Bunlar bunun da hesabını verecekler. Türkiye'nin içini boşalttılar. Doğmamış çocuklarımızın rızıklarını yediler. İnkar politikasıyla siyaseti sürdürmeye devam ediyorlar. Türkiye çok badire atlattı. Bunu da atlatacaktır.


AK Parti iktidarının terör örgütü ile müzakere ettiğini söyleyen Mesut Dedeoğlu, "AKP, 12 yıldan beridir Türkiye’yi yönetmeye çalıştı. Bilmediğimiz çok şeyi öğrendik bu iktidar döneminde, en önemlisi 36 etnik parça varmış. Bu ülkede biz bunu bilmiyorduk. Bunlardan öğrendik. Ülkeyi parça parça etmeye çalıştılar. Ama beceremeyecekler. Şimdi yıllardan beri 1984'ten beri Türkiye'de herkesin bildiği gibi bir terör sorunumuz var. Binlerce vatandaşımız vefat etti. Binlerce şehidimizin olduğu bir bölge gelmiş geçmiş bütün hükümetler bu terör örgütü ile hem mücadele etti. Bu hükümet maalesef üzülerek söylüyorum. Bunlarla müzakere ettiler. Hala da devam ediyorlar. Doğunun bir özerkliğe kavuşması, doğunun başka birilerinin eline geçmesi dünyadan aldıkları talimatla bir projeyi uygulamaya çalışıyorlar. Sizlerin huzurunuzda temenni ediyorum ki bunu gerçekleştiremeyecekler, bunu yapamayacaklar. Neden çünkü Türk milleti çok büyük bir millet, Türk milleti bu konularda ne badireler atlatmış. Bunları da atlatır. Bu hükümet de gelir geçer. Ama istiyoruz ki ülkemize 77 milyon milletimizin fazla zara vermeden geçip gitsinler. Ve yaptıklarının mutlaka hesabını versinler. Bizim hiç kimseyle bir problemimiz yok. Hiç kimseyle bir sıkıntımız yok. Bu coğrafyada yaşayan 77 milyon insan bizim vatandaşımızdır. Bizim insanımızdır bunun dışında bir şey düşünmek mümkün değildir. Neden değildir. Biz akraba olmuşuz. Bin yıldan beridir birlik beraberlik içersinde yaşamışız. Kız almışız kız vermişiz. Ticaret yapıyoruz. Birbirimize kenetlenmişiz. Uğraşmasınlar boş yere bizi parçalayamayacaklar bizi ayıramayacaklar. Biz eskiden olduğu gibi tek bayrak altında ve Türk milleti olarak 77 milyon insan olarak bu ülkede yaşamaya devam edeceğiz." diye konuştu.


Diğer yandan, kayısı üretiminin zirai dondan etkilenmesi üzerine mağdur olan üreticilerin sorunlarını Meclis'te çok kez gündeme getirdiklerini dile getiren Dedeoğlu, ancak hükümetin söz vermesine karşın birşey yapmadığını savundu. Dedeoğlu, şunları söyledi: "Bu hükümetin bu ülkeye yapmış olduğu en büyük ekonomik bir kriz, ekonomik bir sıkıntı, işte Malatya ile Kahramanmaraşımızın en büyük ortak özelliklerinden bir tanesi de kayısı problemi, TBMM'de çırpındık. Geçtiğimiz dönemde bu don olaylarını hakikaten gündeme çok getirdim. Bu bölgenin insanı yalnız kayısı ile değil. Ceviz konusunda, badem konusunda mağdur oldular. Özellikle de bizim Malatya ile beraber en yakın sınır komşusu Elbistan Çağlayancerit bölgemizde maalesef ki bir yılımızın geçim kaynağı olan kayısı, ceviz ve bademden çok mağdur olduk. Don olayından dolayı bu hükümet söz verdi. Bunlar 'mağdurlukları mutlaka telafi edeceğiz' dedi. Şu ana kadar da hiç bir şey yapmadılar. Dedik ki madem bu Zararlar karşılanmadı, geciktirdiniz. Ne yaptığınızı da söylemiyorsunuz. Hiç olmasa bankalara olan borçları tarım krediye olan borçlara bir ötelenme yapılsın, bu sezon için gübre fiyatlarında veya mazotta bu bölgede mağdur olanlara, çiftçilerimize bir iyilik düşünsün, şu anda bunu da gündeme getirmediler. Ağızlarına bile almıyorlar."


"Fakiri daha fakir kendi yandaşlarını, zenginlerini daha zengin bir hale getirdiler" diyen Dedeoğlu, "Aradaki mesafeyi açtılar. Fakiri daha fakir yaptılar. Devlete muhtaç olsun. Oduna, kömüre, makarnaya, nohuta, fasulyeye muhtaç olsun. Bunu uyguladılar. Ve buna da devam ediyorlar. Milliyetçi Hareket Partisi'nin para ile pulla hiçbir işi yok, bize milletin sevgisi yeter. Bize bayrak sevgisi yeter. Bunlarla bizi kandıramazlar. Bu ülkeyi nereye götürdüklerini, uçurumun ucundan nasıl yuvarladıklarını, evet uçurumun ucunda değil uçurumun ucundan nasıl yuvarladılar. Şimdi hep beraber göreceğiz. 7 Haziran 2015 milletvekilliği seçimlerinden sonra Allah nasip edecek Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidarı ile beraber bu yaptıklarının hesaplarını tek tek verecekler. 7 Haziran'da Türkiye'ye sahip çıkmak için sandığa gidilmelidir. Sandığa gidildikten sonra sayımından bilgisayara girişine kadar oyları dikkatle izleyin. Çünkü bu oylar çalınıyor. Çalmaya alıştılar. Bunların bu kadar oyu yok" şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.