Alexa

MHP: 'Bizi Tehdit Ediyorlar'

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Bahçeli'nin Bursa'da yaptığı konuşmayla ilgili gelen şikayet üzerine Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı fezleke hazırlandı

MHP: 'Bizi Tehdit Ediyorlar'
banner327

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında Bursa'da yaptığı konuşmadan dolayı hazırlanan fezleke, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına gönderildi. Oktay Vural, "Biz dört bakanın fezlekesini beklerken genel başkanımızın fezlekesi gelmiş." diyerek tepkisini dile getirdi.


ŞİKAYET GEREKÇESİ 'SLOGAN'

Adana Cumhuriyet Başsavcılığına 27 Mart 2013 tarihinde dilekçe ile başvuran Taha Tanrıverdi adlı kişi, Bahçeli'nin Bursa mitinginde yaptığı konuşmada "Vur de vuralım, öl de ölelim" şeklinde sloganlarına "Onun da zamanı gelecek" ifadesini kullanması sebebiyle şikayetçi oldu.

SAVCILIK GÖRÜNTÜLERİ İNCELEDİ

Şikayet dilekçesi, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi. Bunun üzerine savcılık mitinge ait görüntü ve ses kayıtlarını inceledi. "Türk Ceza Kanununun 214. maddesi 'Suç işlemeye tahrik' başlığı altında 'Suç işlemek için alenen tahrikte bulunan kişi, 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır' şeklinde düzenlenen Türk Ceza Kanununun 214. maddesi birinci fıkrası 'suç işlemeye tahrik eylemini' açıkça ifade özgürlüğünün kapsamı dışına çıkarmış ifade özgürlüğünün suç işleme veya işletme aracı olarak kullanılması Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve Avrupa insan Hakları Sözleşmesinin 10. maddesinde belirtilen ilkelere uygun biçimde yasaklanmıştır." denildi.

'TAHRİK EDİCİ' BULUNDU

Bahçeli'nin suç işlemeye genel tahrik suçu bakımından yeterli şüphenin doğmuş olduğu kanaatine varıldığı belirtildi. MHP lideri bahçeli'nin dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırlanıp gönderildi. Adalet Bakanlığına gönderilen fezleke, oradan Meclis Başkanlığına sevk edildi.

OKTAY VURAL TEPKİ GÖSTERDİ

Bu duruma tepki gösteren MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Biz dört bakanın fezlekesini beklerken genel başkanımızın fezlekesi gelmiş. Bursa'da yaptığı konuşmadan dolayı. Bizi tehdit ediyorlar." dedi.

Kamu davasının şikayet üzerine olmayacağını vurgulayan Vural, "MHP ve genel başkanımız doğru bildiğimiz yoldan vazgeçmeyeceğiz. Firavunlarla mücadeleye devam edeceğiz." diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2014, 00:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet kürşad tengiz
ahmet kürşad tengiz - 6 yıl Önce

vay arkadaş...
kimsede demiyor ki 4 bakana fezleke hazırlayalım varsa mhp yoksa bahçeli kardeş çünkü meyve veren ağaç taşlanır siz önce bu millete ettiğiniz zulmün hesabını verin sonra çıkın deyinki mhp kötüdür mhp işe yaramaz ulan ampul kafalılar daha düne kadar köy muhtarı bile olamayacak adamı (kellenize) lider yaptınız şimdi şartlar ne olursa olsun duruşu bozulmayan bir adamı tehdit edeceksiniz sonrada tutup yargıya sığınacaksın siz önce (kelle)sini babasının koltuğu altında gezdiren b.e nin fezlekesini verin bana .....


ramazan abi yayınlarsan sevinirim.