Yandex Metrika

MHP Bursa mitingine katılımı engelleyen İDO'ya mektip

İsmet Büyükataman, MHP'nin Bursa mitingine katılımları engelleme gayretleri münasebetiyle İDO Genel Müdürüne bir mektup yazdı..

 MHP Bursa mitingine katılımı engelleyen İDO'ya mektip
27 Mart 2013 Çarşamba 16:58

İsmet Büyükataman, MHP'nin Bursa mitingine katılımları engelleme gayretleri münasebetiyle İDO Genel Müdürüne bir mektup yazdı..

İDO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE;

AKP iktidarının “Kürt Açılımı” ismiyle başlattığı, daha sonra farklı isimlerle maskelemeye çalıştığı“İhanet Açılımı”nın ülkemizi götürmekte olduğu ayrışma ve bölünme ortamına karşı halkımızı bilgilendirmek, ihaneti halkımıza şikâyet etmek ve halkımızın gücüyle bölünmenin önüne geçmek amacıyla Milliyetçi Hareket Partisi olarak 9 merkezî ilimizde 9 dev açık hava toplantısı tertipleme kararı almış bulunmaktayız.

İhanet sürecinde AKP’nin genel başkanının; gerek sanatçıları, gerek basın mensuplarını ve gerekse iş adamlarını taraflarını belirlemeye, açılımın ya yanında ya da karşısında olmaya çağırmasının ardından sanatçılar ve basın mensuplarının önemli bir kısmı tarafını belli eden beyanlarda bulunmuşlar, bazı şirketler ticarî kaygılarını ülke menfaatlerinin önünde görerek bu sürece desteklerini maddî-manevî vermişlerdir. Tabii bunun yanında ülke menfaatlerini düşünerek bölünme sürecinin karşısında yer alan değerli sanatçılarımız, basın mensuplarımız ve iş adamlarımız da görüşlerini beyan etmişlerdir.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak tüm bu ayrışmaya, kutuplaşmaya, kamplaşmaya son vermek; vatanın birliğini yeniden tesis etmek için ilkini Bursa’da 23 Mart 2013 tarihinde düzenlediğimiz dev açık hava toplantımıza katılım, iktidar gücüyle gerek kara ve gerekse deniz yollarında seyahat hürriyetinin kısıtlanması suretiyle engellenmiştir. Halkımızın tercihine bu şekilde ipotek konulmaya çalışılmıştır.

İktidara yakınlık ile devletin maddî kaynaklarından daha çok faydalanmanın hesabını yapan zihniyet; hak, hukuk, adalet kelimelerinin anlamlarını unutmuş, ticarî ahlak kaygısını bir kenara bırakmıştır. Böylece millete hizmet etmek adına kurulan kurumları, şirketleri adeta para ve propaganda vasıtası gibi gören sakat anlayış, maalesef her yeri örümcek ağı gibi sarmıştır.  Konulan bu ipoteğe, uygulanan bu seyahat kısıtlamasına şirketinizin de alet olması şirketiniz adına büyük bir utanç vesikası olarak tarihteki kara yerini alacaktır.

Yılmamaya, yıkılmamaya, başarmaya yeminli Ülkücülerin önünde; ticarî kaygılarını bir partinin siyasî hedeflerine indirgeyerek set olmaya çalışan siz ve sizin gibi şirketler bilmelidir ki davasına inanmış bir Ülkücü’nün önünde hiçbir set duramayacaktır.

Partimizin 23 Mart 2013 tarihinde Bursa ilimizde düzenlediği açık hava toplantısına İstanbul’dan katılmak üzere yola çıkan vatandaşlarımız şirketinizin “denizin dalgalı olduğu gerekçesiyle seferlerin iptal edildiği” açıklamasıyla karşılaşmışlardır. Özel bir şirket olan İDO’nun bu denli yandaş bir tutum sergilemesi tarafımızca doğru bulunmamakla birlikte, İDO’nun seferlerinde yandaş kanal izlettirme zorunluluğu ile birlikte MHP mitingine katılımı bu şekilde sabote etmesi hafızamızdaki tazeliğini daima koruyacaktır. İDO’nun bu tavrını Milliyetçi Hareket Partisi olarak kınıyoruz.

İsmet BÜYÜKATAMAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.