Alexa
banner314

MHP Diyarbakır İl Başkanı istifa etti

Milliyetçilik Hareket Partisi Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Teyar Karakoç istifa etti.

MHP Diyarbakır İl Başkanı istifa etti
Milliyetçilik Hareket Partisi  Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Teyar Karakoç istifa etti.

MHP İl Başkanlığı’nda yapılan bayramlaşma kutlamaları sonrasında bir basın toplantısı düzenleyen karakoç istifa ettiğini söyledi.


 İstifasının 2015 yılında yapılacak milletvekilliği seçimle alakalı olduğunu belirten Karakoç 5 yıldır Diyarbakır’da İl Başkanı olarak görev yaptığını söyleyerek: "Bütün küresel leş kargalarının iştahını çektiği Büyük Ortadoğu Projesi’nin kirli senaryolarının sahnelendiği peygamberler diyarı, sahabelerin yatağı, her karesinde güzide Türk izi olan hepimizin medarı iftiharı Ziya Gökalp’in memleketidir burası. 6 Haziran 2011 tarihinde MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli Bey'in ‘Bir kişi de olsa giderim’ diyerek şereflendirdiği hayranı olduğum uğuruna her türlü bedeli vermeye hazır olduğum Diyarbakır şehrinde 54 ay il başkanlık görevini yürütmek şahsım için şereflerin en büyüğü, mukaddes hatıralarla dolu günler olduğunu bilmenizi istiyorum” dedi.

Karakoç konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Görevimi hepinizin huzurunda bıraktığımı bütün kamuoyuna duyuruyorum. İl başkanlığı görevinden ayrılıyor olmam, davama hizmet etmekten ve 3 Hilali Sancağı dalgalandırmaktan vazgeçeceğim anlamı çıkarılmamalı. Parti tüzüğümüz ve Siyasi Partiler Kanunu gereği, 4 Kasım 2014 ile 1 kasım 2015 tarihleri arasında il ve ilçe kongrelerimizin başlamasına yaklaşık bir ay kala teşkilat çalışmaları ve milletvekilliğiyle alakalı süreçte tarafsızlığımı muhafaza etmek ve yaklaşan milletvekilliği seçimlerinde Diyarbakır’dan MHP’den aday olduğumu siz kardeşlerimin huzurunda bütün kamuoyuna açıklıyorum.”

Karakoç, açıklamasında, görev yaptığı partililere ve ailesine teşekkür mesajını da aktardı. Karakoç, “Bütün Diyarbakırlı kardeşlerimle demokrasi yollarını beraber aşındırarak, bin yıllık kardeşliğimizi yarınlara ulaştırmaya davet ediyorum. Dünden bugüne benden desteğini esirgemeyen siz değerli dostlarıma ve Diyarbakırlı kardeşlerime, basın kuruluşlarına, her kademedeki çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum. Yüksek anlayışınıza güvenerek, bir özel teşekkürü hak eden her şartlar altında ve her şeye rağmen desteğini benden esirgemeyen eşime ve aileme huzurlarınızda teşekkür ediyorum” 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2014, 01:04
YORUM EKLE

banner313