Alexa

MHP İl Başkanı Sezer Deprem İçin Uyardı...

Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir İl Başkanı Ayhan Sezer,"Ülkemiz bundan sonrada depremle yaşamaya hazırlıklı olmalı, bu engellenemez doğal süreçte, gerekli önlem ve tedbirleri alarak oluşabilecek can ve mal kayıpları engellenmelidir' dedi.

MHP İl Başkanı Sezer Deprem İçin Uyardı...
 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir İl Başkanı Ayhan Sezer, siyasal iktidar ve yerel yönetimlerin deprem konusuna daha fazla önem verip öncelik tanıması gerektiğini belirterek, ilgili yasal düzenlemelerin biran evvel yapılması ve kentsel dönüşüm projelerinin hayata geçirilmesinin önemine vurgu yaptı.

17 Ağustos 1999'da meydana gelen Marmara Depremi ile ilgili bir basın açıklaması yapan Başkan Ayhan Sezer, İzmit, Adapazarı, Gölcük ve tümMarmara bölgesinin yanı sıra Eskişehir'i de etkileyen afetin çok büyük bir acıyla yaşandığını belirtti. Türkiye'nin bulunduğu konum itibari ile deprem bölgesi üzerinde bulunduğunu, 1999 depreminden sonra küçük ve büyük ölçekli çok sayıda deprem yaşanmasının birçok can ve mal kaybına sebep olduğunu belirten Sezer, açıklamasını şöyle sürdürdü:

DEPREM KONUSU ÖNCELİKLİ

"Ülkemiz bundan sonrada depremle yaşamaya hazırlıklı olmalı, bu engellenemez doğal süreçte, gerekli önlem ve tedbirleri alarak oluşabilecek can ve mal kayıpları engellenmelidir. Siyasal iktidar ve yerel yönetimler bu konuya daha fazla önem vermeli, öncelik tanımalıdır. Deprem ve afetlerle ilgili yasal düzenlemelerin biran evvel yapılması ve kentsel dönüşüm projelerinin hayata geçirilmesi, ülkemiz ve insanımız için ertelenmeyecek ve ötelenmeyecek derecede çok mühim bir önceliktir. Şehrimiz de bulunan mimar, mühendis, yapı denetim ve müteahhit firmalarının deprem ve afet konusunda daha hissiyatlı ve dikkatli çalışmaları, belediyelerin bu noktada müteahhit firma enflasyonu yaşandığı bu dönemde denetimlerini sıkı tutmaları, liyakatsiz firmaların inşaat yapmalarının önüne geçilmeli ve bu firmalara inşaat ruhsatı vermemelidir. Konut alacak ailelerin bilinçlendirilmesi, iskanlı ve yapı kullanım izin belgeli konutları seçmeleri kendileri ve aileleri için hayati bir önem arz etmektedir. Bu vesile ile 1999 ve daha sonrasında yaşanan depremler de vefat eden tüm vatandaşlarımıza başsağlığı dilerim."

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2013, 14:10
YORUM EKLE