Alexa

MHP İzmir’de birinci sıralar belli oldu

MHP İzmir’de milletvekili aday adayı olan 37 isim bulunuyor. 1. bölgede Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural’ın 1. sıradan aday gösterileceğine kesin gözüyle bakılıyor.

MHP İzmir’de birinci sıralar belli oldu

 7 Haziran milletvekili genel seçiminde partilerin, milletvekili adaylarını bugün saat 17.00’ye kadar bildirmesi gerekiyor. Bazı partilerde İzmir’de gösterilecek adaylar netleşirken MHP'de ise heyecanlı bir bekleyiş hakim.

MHP İzmir’de milletvekili aday adayı olan 37 isim bulunuyor. 1. bölgede Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural’ın 1. sıradan aday gösterileceğine kesin gözüyle bakılıyor. 2. bölge 1. sırada ise yine aynı şekilde büyük ihtimalle İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu yer alacak. Bunun dışındaki isimler içinse bekleyiş var.

TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILMIŞTI

MHP İzmir İl Teşkilatı'nda, milletvekili adaylarını belirlemek üzere temayül yoklaması yapılmıştı. 37 isim, milletvekilliği için aday adaylığını açıklamıştı.

MHP'NİN İZMİR ADAY ADAYLARI 

1. bölge aday adayları: Halit Dalgıç, Hasan Zerek, Hüsnü Gürhan Seçkiner, Ömer Aslan, Oktay Vural, Müsavat Dervişoğlu, Selahattin Şahin, Ali Onar, Aslan Savaşan, Doğan Varol ve Yüksel Dumanoğlu. 

2. bölge aday adayları: Ahmet Kenan Tanrıkulu, Battal Aktaş, Emine Ateş, Eshat Vuruşkan, Hasan Ali Okan, Kamil Erdal Sipahi, Lütfi Kılıç, Mehmet Bahadır Akyüz, Mehmet Salih Kadıoğlu, Murat Koç, Murat Taşer, Nuri Çiftçi, Özer Ünsal, Recep Akan, Serdar Mersin, Suavi Tuncay, Tahsin Kaya, Taşkın Işık, Yalçın Koçyiğit yer aldı. Bölge belirtmeyen isimler ise şöyle sıralandı: Senem Kılıç, Naci Düz, Recep Kök, Şenol Bal, Hatice Bölük, Süeda Neslihan Çelik, Figen Tosunor ve Orhan Abdullah Köymen.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2015, 16:00
YORUM EKLE