Alexa

MHP Kırklareli'nde iddialı aday

MHP Kırklareli İl Başkanlığı Kırklareli belediyesi için adayını basın ile paylaşarak Tüm Türkiye kamuoyuna sundu.

MHP Kırklareli'nde iddialı aday

 Derya Bulut, MHP’den Kırklareli Belediye Başkan aday adayı

İktidar - Muhalefet dengelerini değiştiren, yerel seçimlerinin tarihinin öne alınmasının ardından geçen sürede partiler aday adaylarını açıklamaya devam ediyor. Milliyetçi Hareket Partisinin Kırklareli Belediyesi için aday adayı olarak düşündüğü ismi açıkladı.

Yerel seçimlerin tarihini öne çekilmesi ile başlayan sürecini aday adaylarını açıklama bölümünü ikimleler ve belirsizliklerin dışında yaşayan parti olan MHP’nin hedefi Kırklareli Belediyesi. 2014 Türkiye yerel seçimleri, 30 Mart 2014 yılında yapılacak ve Türkiye sınırları içindeki yerel yönetimleri belirleyecek.  Yerel seçimlerin beş yılda bir yapılıyor olması nedeniyle 30 Mart 2014'te yapılması planlanan fakat AKP ve MHP'nin hazırladıkları önerge ile seçimlerin 27 Ekim 2013 tarihine alınmasını istemişlerdir. Gerekçe olarak kış aylarında seçim propagandalarının güçlükle yapılması gösterilmiştir. CHP de öneriye kısmen destek vermiştir. Fakat CHP 26, 27 ve 29 Ekim tarihlerinin resmi tatil olması nedeniyle vatandaşların bu dönemi tatil olarak değerlendirmesi durumunda seçimlere katılım oranının düşebileceğini, bu nedenle seçim tarihinin 3 Kasım 2013 olması yönünde görüş bildirmiştir. AKP ve MHP bu öneriye destek vermemiş ve akabinde Seçim tarihi değişikliğine açık destek veren AKP ve MHP'nin toplam milletvekili sayısı 377 olmasına rağmen, anayasanın ilgili maddesinin değiştirilmesi için gerekli olan 367 oy 12 Ekim 2012 tarihinde yapılan oylamada sağlanamamış, durum basında başta AKP ve MHP'nin fire verdiği yönünde yer bulmuştu.  Aradan geçen yaklaşık 17 ay içerisinde seçim hazırlıklarının startını 2013 yılı olarak belirleyen siyasi partiler, bütün siyasi partiler açısından çok büyük önem arz eden yerel seçimler öncesi aday adaylarını basın ile paylaşmaya başladı.

Milliyetçi Hareket Partisinin Kırklareli Belediye Başkanlığına aday adayı olarak gösterdiği Derya Bulut’un konuşmasında önce kürsüye çıkarak, “Kırklareli Belediyesine Üç Hilalli bayrağımızı Allahın İzniyle dikmek istiyoruz.” sözleri ile başladıkları konuşmalarında ilk olarak Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan şunları söyledi; “ Milliyetçi Hareket Partisi olarak bugün burada Aday Adayı tanıtım toplantısı düzenledik. Yerel Seçimler öncesi amacımız hizmete aç olan Kırklareli’nde ki Yerel yönetimi alıp sadece hizmet etmek ve Kırklareli’ni hak ettiği yere getirebilmek. Amacımız dil – din – ırk gözetmeksizin MHP çatısı altında siyaset yapabilmek. Bu hazırlık ve söylediğimin doğrultusunda yakın zamanda 300 üyemizi daha bu süreçte partimize kazandırdık. Hazırlıklarımız ve hedefimiz Kırklareli Belediyesini alıp yolumuza devam etmek ve büyümemizi de yerel seçimler öncesi genel seçimlerde tek başımıza iktidara oturtarak taçlandırmak istiyoruz.”

 

Milliyetçi Hareket Partisinin Kırklareli Belediye Başkanlığına aday adayı olarak gösterdiği Derya Bulut, “Neden siyaset ve neden Milliyetçi Hareket Partisi” diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi, “Bir eğitimci ve öğretmen olarak ülkeme devamlı güzel şeyler vermek istedim. Elimden geldiğince güzel olan bilgiyi etrafımdaki insanlarla paylaşmak istedim. Neden siyaset ve neden MHP diye soracak olursanız eğer; ben artık Türkiye’de yapılan siyasette söz sahibi olmuş kişilerin gençlere yani bizlere yer vermeleri gerektiğini düşünüyorum. Benim gibi düşünen ve benim yanımda olan ekibimin de benim gibi düşündüğünü biliyorum. Bizler 7 – 8 yıldır bu yola baş koyduk. Ve yerel seçimler öncesi girdiğimiz bu son virajdan büyüyerek ve Kırklareli Belediyesine üç Hilalli sancağımızı çakacağımızdan da şüphem yok. Artık Kırklarelili vatandaşta bu hizmet getiremeyen yerel yönetimleri istemediğini düşünüyorum. Ulu Önderimiz Büyük Komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün 38 yaşında Samsuna çıktığını, Dünyanın En büyük Komutanı Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fetih ettiğinde 21 yaşında olduğunu düşündüğümüzde bizlerin yani Türkiye’de siyaseti herkesin anlayacağı açıklıkta ve her kesim vatandaşı renk, ırk, dil gözetmeksizin kucaklaması için bunun olması gerektiğinin de altını çizmek istiyorum.”

 

Derya Bulut,

“Şu Anki yerel yönetimin yapamadığı her şeyi Kırklarelili için yapıp, Kırklareli’ni Marka şehir yapmak istiyoruz. Bizlerin ne eleştiri yapacak vaktimiz var nede aklımızda hizmet etmekten başka bir şey”

 

Belediyecilik ve Kırklareli Belediyesinin şu anki durumu hakkında da konuşan Milliyetçi Hareket Partisinin Genç Başkan Aday Adayı Derya Bulut, “Hizmet getirme heyecanının ve ekip çalışmasının Kaybolduğu Kırklareli Belediyesinin artık değişim vakti gelmiştir. Benim ve Benim yanımda ki ekibimizin tek amacı Kırklareli’ne Kırklarelili vatandaşa hak ettiği hizmeti getirebilmek. Bizlerin ne eleştiri yapacak vakitleri var nede eleştiri yaparak vakitlerini boşa harcayacak zamanları var. Ekibimizle görüşmelerimizde, - genel sorunlar – mahalli sorunlar – markalaşma nasıl yapılabilir gibi maddelerle sıraladığımız hizmet şemamızın ilk iki sırasında olanlar zaten Kırklareli Belediyesinin de yapması gereken fakat yapamadığı icraatların olduğumu maddeler. Asıl bizlerin yapmak istediği şey Kırklareli’ni marka bir şehir haline getirmek. Bunları yapacak Aklımızda var bizleri oraya getirecek halkımızda. Herkese çok Teşekkür ediyorum. Yanımızda olan yanımızda olmayan burada olan burada olmayan hayatta olan hayatta olmayan ama aynı tarihi değerler etrafında toplanmış bu toprağı vatan bilmiş herkese selam olsun. Milliyetçi Hareket Partisi Kırklareli Belediyesini almak için geliyor.” şeklinde tamamladığı konuşmasının ardından masalarda bulunan Ülküdaşları ile kucaklaştı.
(A/9)

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2013, 13:05
YORUM EKLE

banner325