Yandex Metrika

MHP'li Büyükataman: Türk'e kefen biçenlerin

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN’ın “Başbakan Davutoğlu’nun Ermeni tasarısı kararı ile ilgili açıklamalarına” ilişkin yazılı basın açıklaması yaptı.

MHP'li Büyükataman: Türk'e kefen biçenlerin
18 Nisan 2015 Cumartesi 16:00

 Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri  İsmet BÜYÜKATAMAN’ın “Başbakan Davutoğlu’nun Ermeni tasarısı kararı ile ilgili açıklamalarına” ilişkin yazılı basın açıklaması yaptı.

Başbakan Davutoğlu, Avrupa Parlamentosunun Ermeni tasarısı kararı ile ilgili “O zaman biz de Katolik tarihinin dosyalarını açar ve 500 yılda, engizisyondan kaçanların nasıl ülkemize geldiğini anlatırız.” Demekte, barışmaya ve acıları paylaşmaya hazır olduklarını ifade etmektedir.
Sürekli gündemde tutulan soykırım yalanı, AKP’nin acziyeti ve derin gafleti yüzünden fütursuzca ilerletilmiş ve aziz milletimizi töhmet altına alan bir kepazelik şekline bürünmüştür.
Davutoğlu’nun açıklamaları tarihî gerçeklerle örtüşmemekte ve bir Türk Başbakanına yakışmamaktadır. Türk tarihinde soykırım gibi kara lekeler yoktur. Başta Davutoğlu olmak üzere bütün dünya bunu bilmelidir.
Davutoğlu, Doğu ve Güneydoğu vilayetlerimizden hangisine gitse Ermeni mezalimini anlatacak insanlar bulabilecektir. Bu insanlık dışı olaylar Türk milletinin tarihî hafızasında hâlâ tazeliğini korumaktadır. Davutoğlu Ermeni acılarını paylaşmak yerine aziz ecdadımızın hatırasına saygı gösterip, soykırımı yaşayanın Türk milleti olduğunu artık öğrenmelidir.
Bilinmelidir ki Türk tarihini husumet kuşatması altına alarak düzmece haber, yorum, iddia veya görüşlerle saygınlığını gölgelemeye kimsenin gücü ve ısrarı yetmeyecektir.
Türk milleti, belirli aralıklarla gündeme taşınan asılsız Ermeni soykırım iddiaları ve bu bağlamdaki yasa tasarılarıyla sindirilmeye ve nefessiz bırakılmaya çalışılmaktadır.


Yaşanmış ve bitmiş hadiseleri tahrif ve tahrip ederek hedeflerine ulaşmak isteyen çevreler, dillerinden düşürmedikleri sözde soykırım iddialarını iftira aracı hâline dönüştürmüş durumdadır.

Avrupa parlamentosunun Türk milletinin şerefli mazisine dil uzatması ve soykırım hezeyanlarını gündeme taşıması bağışlanması mümkün olmayan bir kepazeliktir.

Türk milletinin şerefli geçmişinde haksız ve adaletsiz bir uygulamaya rastlamak mümkün olmadığı gibi, insanlıkla bağdaşmayan herhangi bir vakayı da bulmak söz konusu değildir.

Aziz ecdadımızın geçmişinde yüzümüzü kızartacak, başımızı öne eğecek hiçbir ilkellik ve insanlık karşıtı olay vuku bulmamıştır.

Türk milletine soykırımcı yaftası vurmaya çalışanlar, düşmanlık gösterileri için ortam kollayanlar bundan yarar sağlayamayacak ve iflasın eşiğinde bulunan şeref ve itibarlarını ayağa kaldıramayacaklardır.

Unutulmamalıdır ki, Milliyetçi Hareket Partisi, kimden ve nereden gelirse gelsin, Türk milletinin hayat hakkına yapılacak bir tecavüzün misliyle karşılık göreceğine inanmaktadır.

Şayet geçmişimizin kutlu ve muzaffer sayfalarına bakılırsa, ateşin düştüğü yeri yaktığı, keskin sirkenin küpüne zarar verdiği ve Türk’e kefen biçmeye çalışanların sonunda mutlaka hüsrana uğradıkları net olarak görülebilecektir.

Dışişleri Bakanlığı da yapmış olan Davutoğlu’nun başarısız dış politika yönetiminin ödülü olarak ülkeyi yıkılmaya götüren AKP iktidarında Başbakan vekili olmasına şaşırmamak gerekmektedir. O zaman biz de şunu açarız, acıları paylaşmaya hazırız gibi bir açıklama ile asılsız iddiaları kabullendiğinin farkında olmayan bu çeyrek Başbakan’ı Ermenilerin Anadolu’da, Karabağ’da yaptığı katliamların ve şehit diplomatlarınızın acısını paylaşmaya davet ediyorum.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.