Alexa

MHP'li Doğru; AKP Ateşle Oynuyor

MHP Genel Başkan Yardımcısı Reşat Doğru, "AKP, PKK ile mücadeleyi Irak'ta ki Barzani başta olmak üzere peşmergelerle iyi geçinmeye, onlara çeşitli imkanlar ve tavizler vermeyi sağlamaya endekslenmiştir" dedi.

MHP'li Doğru; AKP Ateşle Oynuyor

Reşat Doğru, "AKP, PKK ile mücadeleyi Irak'ta ki Barzani başta olmak üzere peşmergelerle iyi geçinmeye, onlara çeşitli imk‰nlar ve tavizler vermeyi sağlamaya endekslenmiştir" dedi. Doğru, AKP'nin, peşmerge kontrolündeki, Kandil başta olmak üzere, PKK kamplarını ortadan kaldırmak, yok etmek yerine, onlarla petrol ticaretine başladığını savundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Reşat Doğru, AKP'nin dış politikasını eleştirerek, "Önümüzdeki yıllarda, ülkemizin birçok sorunla karşılaşacağını söylemek için herhalde kahin olmamız gerekmeyecektir." dedi.

Yazılı açıklama ile hükümetin dış politikasını değerlendiren Doğru, "AKP, PKK ile mücadeleyi Irak'taki Barzani başta olmak üzere Peşmergelerle iyi geçinmeye, onlara çeşitli imk‰nlar ve tavizler vermeyi sağlamaya endekslenmiştir. AKP, Peşmerge kontrolündeki Kandil başta olmak üzere, PKK kamplarını ortadan kaldırmak, yok etmek yerine, onlarla petrol ticaretine başlamıştır. Irak merkezi hükümeti bir kenara bırakılmakta, Peşmergeler ile ilişki kurulmaya çalışılmaktadır. Türkiye Irak sınırında, Peşmergeler ve onların kukla yönetimlerini muhatap almış, kontrol tamamen onlara terk edilmiştir." ifadelerini kullandı.

Irak Enerji Bakanı'nın Kuzey Irak'taki yönetimin petrol ihracatı yapmasını yasa dışı kabul ettiğini açıklamasını hatırlatan Doğru, "Bizim ülkemiz neden ısrarcı olmaktadır, anlamak mümkün değildir." değerlendirmesinde bulundu. Doğru açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Ortadoğu'da, Orta Asya'da, Balkanlar ve Kafkasya'da her gün yeni yeni senaryolar ortaya konmakta, gelişmeler Türkiye aleyhine olmaktadır. Irak'ta Kerkük başta olmak üzere, Türklerin yaşadığı her yerde, can güvenliği başta olmak üzere birçok sorun vardır.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2018, 01:05
YORUM EKLE