Yandex Metrika

MHP'li Öztürk: Ey sağlar MHP Meclisi açıp terörü kiminle sorgulayacaktı?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oktay ÖZTÜRK 'CHP’li Fikri Sağlar’ın MHP hakkındaki haksız eleştirilerine' cevap verdi.

MHP'li Öztürk: Ey sağlar MHP Meclisi açıp terörü kiminle sorgulayacaktı?
15 Ekim 2015 Perşembe 15:08

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mersin Milletvekili Oktay ÖZTÜRKCHP’li Fikri Sağlar’ın MHP hakkındaki haksız eleştirilerine” yazılı basın açıklaması yaparak cevap verdi.

Mersin Milletvekili Oktay Öztürk'ün yazılı basın açıklaması şöyle:

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Çukurova yerel basınına verdiği bir beyanatta partisinin bütün defolarını örtmek, “muhalefetsiz ana muhalefet” konumundaki CHP’nin vebalini gözlerden kaçırmak için seçmenin önüne hayalî bir “suçlu MHP” tablosu koymuştur. Sağlar’ın açıklamalarının satır aralarında; CHP’de yuvalanmış aşırı solun iflah olmaz MHP düşmanlığının, partimizi her konuda peşinen suçlu gören kin, nefret ve hınca dayalı söylemin ipuçları görülmektedir. Sağlıksız, hastalıklı bir ruhun çırpınışlarını yansıtan bu zihniyetin iyi tahlil edilmesi ve iyi okunması lazımdır. Fikri Sağlar’ın görüş ve düşünceleri; Atatürk’ten sonra CHP’de hangi anlayışın yerleştiğini; bu topraklara düşmanlık, siyasi husumet, kin, nefret ve kavga fitnelerinin tohumlarını hangi sapık kafaların ektiğini ortaya koymaktadır.

Mersin ve Adana’da MHP’nin güçlü olduğu bilinmektedir. Bununla birlikte iki ilimizin, inanç ve etnisite açısından hassas dengeleri ve popülasyonu vardır. Partimiz; bu hassasiyetleri fevkalade ciddiye ve dikkate alarak siyaset üretmekte, toplumsal barış ve kardeşliğin bozulmaması için azami gayret göstermektedir.

CHP’li Fikri sağlar ise toplumsal hassasiyetleri kaşıyarak siyaset yapmakta; Mersin, Adana ve benzer durumdaki illerde kutuplaşmaya, çatışmaya yol açabilecek kışkırtıcı bir tutum takınmaktadır. Bu, ateşle oynamaktır.

Sağlar; “AKP bugünlere MHP sayesinde geldi.” iddiasında bulunmuştur ki bu, CHP’nin veballerini hasır altı etmek için uydurulmuş koca bir yalandır. MHP AKP’nin destekçisi olsaydı, bu parti şu anda tek başına veya koalisyon hükûmetinde iktidarda olmaz mıydı? Oysa AKP günden güne erimekte, onun fiilî lideri Erdoğan da günbegün yıpranmaktadır.

Fikri sağlar; MHP’nin, Meclisin işleyişine ve terörün sorgulanmasına engel olduğunu da öne sürmüştür.

Soruyoruz kendisine:


Ey sağlar MHP Meclisi açıp terörü kiminle sorgulayacaktı?

Çözüm sürecinin mimarı olan ve başımıza bunca derdi açan AKP ile mi?

Yoksa bölücübaşının avukatlığını yapan birine genel başkan yardımcılığı veren, onun aracılığıyla çözüm sürecini somutlaştırmak üzere yasa teklifleri veren, Mecliste çözüm sürecini destekleyerek en az AKP kadar çözümcü olan CHP ile mi?

HDP’ye oy verdiğini söyleyen, HDP’nin sokak eylemlerinde boy gösteren; barış, demokrasi ve dayanışma adları altında sık sık onlarla birlikte gösteri ve yürüyüşler düzenleyen CHP’li vekillerle mi?

Yoksa PKK’lı teröristlerin Meclisteki uzantısı olan HDP ile mi? Kimlerle?

MHP, yıllardır parlamento çatısı altında AKP’nin PKK’yı meşrulaştıran, İmralı canisini siyasi aktör hâline getiren tutumuna ve çözüm sürecini sürdürmek için çıkarılan yasalara karşı çetin bir mücadele vermiştir. Ama meclisin aritmetiği ortadadır.

Cumhuriyet’in ve toplumsal mutabakatın yaşaması açısından tutumu büyük önem taşıyan ana muhalefet partisi CHP ise çözümcülükte AKP’den geri kalmamıştır. PKK’nın siyasi kanadının bugünkü şımarıklarının ve devlete kafa tutacak hâle gelmesinin sorumluları safında yer almıştır.

PKK’ya ve siyasi temsilcilerine verilen her taviz, yenisini getirmiştir. Demokrasi ve barış adına çıkarılan yasalar, teröre çare olmak şöyle dursun, PKK ve onun siyasi kanadının dişinin kovuğuna bile yetmemiştir. AKP ve CHP’nin tavizkâr tutumları, onlar tarafından sürekli istismar edilmiştir. Gelinen son nokta ortadadır.

Yeni bir seçim olursa iç savaş çıkar.” diyen Fikri Sağlar, âdeta PKK’nın taleplerine rıza gösterilmesini istemekte, CHP milletvekili değil de PKK sözcüsü gibi bir bakış açısıyla aba altından sopa göstermektedir. Elbette Türkiye’nin ikide bir seçim tekrarlamaya tahammülü yoktur. Ama bunu bahane ederek iç savaş çıkacağını söylemek, resmen devleti tehdit etmektir.

CHP’li Sağlar’ın sorumsuzca açıklamalarını kınıyor, kendisini bir HDP’li gibi değil; ana muhalefet partisi milletvekili gibi davranmaya davet ediyoruz.

Ayrıca Fikri Sağlar’ın MHP’yle ilgili gerçek dışı beyanlarının, ne Çukurova’daki ne de ülke çapındaki seçmen nezdinde bir karşılığı vardır. Sağlar’ın temsil ettiği duruş ve zihniyet mazide kalmıştır. Millet; onun gibi marjinal ideolojilerin etkisinden kurtulamayıp hâlâ eski kafayla siyaset yapmaya çalışanları ciddiye bile almayacaktır.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.