Alexa
banner314

MHP Reyhanlı'da

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Türkiye Cumhuriyeti hükümetine yapılan saldırıların güney sınırlarını savurduğunu belirterek, elini kolunu sallayan insanların sınırı geçtiğini söyledi.

MHP Reyhanlı'da
banner327

 MHP Genel Başkan  Yardımcısı   Semih  Yalçın, MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, MHP Hatay Milletvekili Turan Çirkin, MHP Hatay  İl Başkanı Adnan Akdaş, Reyhanlı ilçesine gelerek, patlamanın meydana geldiği bölgede  incelemelerde  bulundu.

Reyhanlı halkı  ile  tek tek görüşen ve sorunlarını dinleyen MHP’li heyet adına belediye binasının  hemen  arkasında açıklamalarda bulunan MHP Genel başkan Yardımcısı   Semih  Yalçın, 7 kişilik heyet  ilebirlikte  Reyhanlı’da  incelemelerde bulunduğunu kaydetti.  Semih  Yalçın, “Halkımızı itidalı olmaya çağırıyoruz. Olay büyük. Dün Reyhanlı'da yaşanan hadise sonrasında bizzat MHP Genel Başkanımız tarafından 7 kişilik heyet görevlendirildi ve bölgede  inceleme  yapmak üzere geldiler. Bu görev üzerine  aranızdayız . Gerekli bilgileri  detaylı   bir  şekilde alıyoruz." dedi

Yalçın, "Öncelikle MHP olarak Türk milletine Hatay ve Reyhanlı halkımıza baş sağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu hadise esasında partimizin yetkilileri tarafından daha önce defalarca ifade edilmiş ve siyasi iktidar uyarılmıştı. Bu  tür  hadiselerin olacağı iktidar partisi  ile  paylaşıldı. Buna rağmen, yetkililerin MHP'nin söylemlerine itibar etmemesi sonucu  olaylar bu hale geldi." şeklinde konuştu.

MHP Genel Başkan  Yardımcısı  şunları söyledi: "Burada dün meydana gelen hadiseler esasında TC devletinin hükümranlığına yapılmış  bir  saldırıdır. Bu saldırı güney sınırlarının tümünü adeta  bir  kevgir haline geldiğini, isteyenin elini kolunu sallayarak sınırı geçtiği  bir  hale haline gelmiştir. Bütün bunlara rağmen, Reyhanlı halkına sabır dinlemenin yanı sıra, şehrimizdeki gerginliğini sona ermesi için halkımızın daha sabırlı ve dikkatli olmalarını istiyoruz. Provoke  hareketlere  açık olamamız lazım. Bu konuda partimiz gerekli tedbirleri almıştır."

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2013, 22:35
YORUM EKLE

banner307

banner325