Yandex Metrika

MHP Samsun'dan Haykırdı!

MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Calal Adan’ın Başkanlığında Samsun ve Karadeniz Bölgesinde Vatandaşlarla buluşacak olan heyet, MHP Samsun Teşkilatında yaptıkları basın toplantısında Türkiye’inin içinde bulunduğu durumu değerlendirerek ,Türkiye’nin gündemini oluşturan olayların altını çizdiler.

MHP Samsun'dan Haykırdı!
28 Haziran 2013 Cuma 12:24

 

KAPSAMHABER: Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal ADAN, Iğdır Milletvekili Sinan OGAN, Samsun Milletvekili Cemalettin ŞİMŞEK, Kütahya Milletvekili Alim IŞIK, Elazığ Milletvekili Enver ERDEM, Adana Milletvekili Ali HALAMAN ve MYK Üyesi  OKTAY DEMİR’in de içihde bulunduğu heyet, Samsun İl Başmanlığında Basın toplantısı düzenledi.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Calal Adan’ın Başkanlığında Samsun ve Karadeniz Bölgesinde Vatandaşlarla buluşacak olan heyet,  MHP Samsun Teşkilatında yaptıkları basın toplantısında Türkiye’inin içinde bulunduğu durumu değerlendirerek ,Türkiye’nin gündemini oluşturan olayların altını çizdiler.

 

Türk kardeşimize, Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz.

 

MHP Genel Başkan Yardımcıcı ve Karadeniz Bölgesi Ziyaretinde heyet başkanı Celal Adan,  Irak’ın Selahattin kentine bağlı Tuzhurmatu ilçesinde düzenlenen intihar saldırısında, hayatını kaybedenlere rahmet dileyerek “ Türkmen Cephesi Genel Başkan Yardımcısı Ali Haşim Muhtaroğlu ve diğer soydaşlarımızla birlikte, yine Çarşamba günü Doğu Türkistan’ın Turfan bölgesine bağlı, Şansan ilçesi, Lukçün nahiyesinde öldürülen onlarca Müslüman Türk kardeşimize, Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun”dedi.

 

“Dahili ve harici alçaklar” vatanımızın her karışına el uzatmaktadır.

 

Akp iktidarının yaklaşık 11 yıllık sevk ve idaresinde Türkiye’nin ağır meselelerin altında kaldığını belirten Adan, “Devlet ve millet mukadderatımızın sarsıldığı, milli birlik ve beraberliğimizin toprak bütünlüğümüzün, dil, bayrak ve ülkü birliğimizin tahrip edildiği çok sıkıntı ve tehlikeli bir süreç yaşadığımız hepimizin malumudur. Ülkemiz üzerinde ve çevremizde kara bulutlar dolaşmaktadır. Maalesef ”dahili ve harici alçaklar” vatanımızın her karışına el uzatmaya cesaret etmekte, geçmişimiz horlanmakta günümüz siyasi suikastlara tabii tutulmakta, istikbalimiz karartılmaktadır.” diye konuştu.

 

Türk milleti, tarihinin en tehlikeli bir yol ayrımına doğru sürüklenmektedir.

 

İktidarın Kapitülasyonlar devrini hatırlatır tarzdaki tavizkar, teslimiyetçi duruşunun yanı sıra; yalana, dolana, talana, istismar ve suiistimallere göz yumması, yol verilmesi ve hatta iş birliği yapması neticesinde, Türk milleti ; derin bir sosyal ve ekonomik kargaşayı beraberinde yaşadığını, ağır bir bunalım geçirdiğini söyleyen Celal Adan; “Türkiye Cumhuriyeti devleti, kendini var eden ve yaşatan tüm kıymet hükümlerine aykırı bir tercihe mecbur edilmekte, onu kuran ve yaşatan Milli İrade yok edilmek  istenmektedir.Her yönden etkisini hissettiren ve Milli varlığımızı parçalamaya yönelik dış merkezli tehditler, başta Akp olmak üzere içindeki taşeronlarında yardım ve teşviki ile, Türkiye Cumhuriyeti’ni savunmasız hale getirmekte ve büyük Türk milleti, tarihinin en tehlikeli bir yol ayrımına doğru sürüklenmektedir.Herkesin gözleri önünde tatbik edilen Siyasi-Sosyal, Kültürel ve Ekonomik kıyımla, direnci zayıflatılan Türk insanıda, bu şekilde; her türlü dağıtmaya boyun eğmeye zorlanmaktadır.”dedi.

 

Kapanması zor ve derin yaralarla, Milli Birlik ve Bütünlüğün, ciddi şekilde zedelendiğini, hayatın her alanındaki çaresizlik insanları şiddete sevk ettiğini, neredeyse toplumun cinnet geçirirken, sinsice ve haince tezgahlanan farklı senaryolarla da binlerce yıllık devlet iradesinin ve itibarının paspas edildiğini söyleyen adan, ”Bugün Türk Siyaset, Toplum ve Devlet hayatı için bir kör düğüm halini alan Akp yönetiminin kapalı kapılar ardında yaptığı pazarlıklarla sürdüğü ve tamamen ABD ile AB çıkarlarını gözeten politik anlayışı hem Cumhuriyetimizin Kurucu felsefesi olan ve Milli ve Üniter Devlet yapımızı değiştirmek isteyen şer ittifakının, hem de vatanımızı ve üzerinde bulunduğumuz coğrafyamızı taksim etmek isteyen sırtlanların iştahını kabartmaktadır. Dolayısıyla bugünkü iktidar eliyle Devletimiz ve milletimiz, akıbeti meçhul bilinmezlere sürüklenmektedir. AKP Hükümetinin, günü kurtarmaya yönelik politikaları, uluslararası ilişkiler alanında da, Devletimizi ve milletimizi iktidar kaybına uğratmıştır.”diye konuştu.

 

AKP;başımıza çuval geçirenlerle beraber olmaya devam etmektedir.

 

Dış politikada milli tarih şuurunu rehber edinerek icra etmek yerine, iktidarlarını borçlu oldukları küresel güç merkezlerinin isteğine göre şekillendiren AKP hükümeti, attığı her adımda milletimizin ve devletimizin başına çuval geçirenlerle beraber olmaya devam etmekte olduğunu da belirten adan; “

Milletimizi değil; sadece kendi çıkarlarını gözeten AKP kadroları, dış politikada hayati derecedeki milli kanallarımızı devre dışı bırakan ABD planlarının tamamına evet diyen bir anlayışı ısrarla sürdürmektedir. Bunun sonucunda tarihin kirli raflarına gönderdiğimiz Sevr sonrası, elde ettiğimiz tüm diplomasi kazanımlarımız ve birikimlerimiz yeniden Müzakere masalarına tanışmak tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştır. Diğer taraftan başta komşumuz Suriye ve Ortadoğu’nun diğer ülkeleriyle ilgili politikalar da takınılan tutumu göz önüne getirdiğimizde gelecekte ne tür risk ve maceralarla karşılaşabileceğimiz endişesi, uykuları kaçırmaktadır.” dedi.

 

Erdoğan ve hükümeti tek sorumludur

 

İstanbul Milletvekili Celal Adan;Bugün Türkiye’nin büyük bir bunalım  ve kargaşa ortamına sürüklenmesinde, milli varlığına ve bekasına yönelik yeni risklerle karşı karşıya kalmasında stratejik düzeyde çok yüksek bir tehdit altında girmesinde, Başbakan Erdoğan ve hükümeti tek sorumlu olarak görerek,

Dış güçlerin içimizdeki lobisi hatta Truva atı gibi hareket ettiğini; aktörleri ve afişi farklı lakin gayesi ve hedefi değişmeyen tanıdık bir filmi yeniden gösterime soktuğunu söyledi. Adan; konuşmasına devam ederek; “Sözde “Barış ve Çözüm süreci” adı altında Türkiye Cumhuriyeti kuruluş esasında ve öncesinde karşılaştığımız ihanet filmi bugün yeniden sahnelenmektedir. Özellikle AKP zihniyetiyle etnik bölücü PKK terör sorunu birden bire “Kürt meselesine” dönüştürülmüştür ve “Türk-Kürt ayrımı” adı altında, bin yıllık kardeşlerimizi “ayrıştırma ve çatıştırma” senaryolarını devreye sokulmuştur. İmralı Canisi, Başbakan’ın akıl vereni yol göstereni olmuş; terör örgütüyle pazarlıklar havada uçuşurken, Kandil sürüngeni devletimize ve milletimize tehditler yağdırmaktadır.”

 

coğrafyayı terkedip gidersiniz yahut bu topraklarda yok olup gidersiniz” tehtidinde bulunan ülkelerle, maalesef sarmaş dolaş hareket eden bir hükümet tarafından idare edilmekteyiz. 

Devamı Gelecek....

Kapsamhaberİlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.