Alexa
banner314

MHP TEZKEREYE NEDEN DESTEK VERDİ?

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Sinan Oğan MHP'nin tezkereye neden destek verdiğini açıkladı.

MHP TEZKEREYE NEDEN DESTEK VERDİ?
banner327
Milliyetçi Hareket Partisi  Milletvekili Sinan Oğan MHP'nin tezkereye neden destek verdiğini açıkladı.

Oğan  Meclis’teki muhalefet partileri arasında tezkereye destek vereceğini açıklayan tek parti MHP olduğunu söyledi. ve Krizden başka çıkış yolu olmadığını söyledi.

Tezkereye “Hayır” demenin Türkiye’yi ateşe atmak olacağını savunan MHP Milletvekili Sinan Ogan BugünTv’de açıklamalarda bulundu.  

Tezkerenin içinde kendilerini tatmin etmeyen hususların olduğuna dikkat çeken Sinan Oğan; "Ancak bu böyle diye veyahut tezkere üzerinden siyaset yapma fırsatı yakalandı diye ve yahutta tezkere üzerinden bütün bu bölgelerin ana kaynağı AKP'yi zor durumda bırakma fırsatı elimize geçti diye Türkiye'yi biz bir ateşe atamayız. AKP'yi tabiri caizse tezkere üzerinden döveceğiz diye Türk Milletini bu anlamda tehditlerin tehlikelerin ortasına atamayız."dedi.

Türkmen hassasiyetine de dikkat çeken Oğan,"Ne bölgede yaşayan komşularımız olan diğer halkların nede öz be öz kardeşimiz olan Türkmenleri bu anlamda IŞİD'in insafına PKK terör örgütünün insafına veyahutta pyd terör örgütünün insafına veya Peşmergenin Amerika'nın şunun bunun  insafına bırakamayız. Tezkere bölgedeki gelişmelere dönük Türkiye'nin elini kuvvetlendirmek amacı taşımaktadır."dedi.

AKP'NİN TEZKERESİNİ SAVUNMAK SİZE Mİ KALDI?

Özellikle sosyal medya'da yükseler seslerede cevap niteliğinde konuşan Sinan Oğan; "AKP'nin tezkeresini savunmak size mi kaldı? diyebilir insanlarımız. Bende AKP kadar bu ülkeye zarar vermiş bir siyasal iktidarın getirmiş olduğu tezkereyi burada savunuyor durumuna düşmek istemezdim doğrusu. Ama ne yazık ki,Türkiye'yi öyle kötü yönettiler ki, Türkiye'yi öyle zor duruma soktular ki şu an türkiye'yin önünde başka çıkar yol yok. Birisi kalksın desin ki tezkereye hayır diyelim, ama şunu yapalım. Bu iktidar o kadar beceriksiz ki, yanlış politikalarla Türkiye'yi o kadar çok köşeye sıkıştırdı ki, bundan başka şu an Türkiye'nin önünde çare kalmadı."dedi.

IŞİD NEREYE KAÇACAK

Afganistan'a operasyon şapıldığında Elkaide ve Taliban nereye kaçtığını soran Oğan, IŞİD'in Pakistan'a kaçtığı cevabını verdi ve devamla: "Bugün ayni tehlike söz konusudur. Bölgede IŞİD'i sıkıştırdığınız zaman harita okumayı bilenler lütfen bir baksınlar, IŞİD nereye kaçacak? IŞİD Bağdat'taki Güney'deki Şii yönetime mi kaçacak? Veyahutta hemen yanıbaşında ki İran'amı yoksa Peşmergeyemi, Nereye kaçacak? Yoksa suriye'yemi İsrail yönetimine mi? Hayır Türkiye'ye kaçacak"dedi.

Olayın içinde olduğunuz taktirde batının PKK'ya yada PYD'ya da silah  vermesini önlersiniz diyen Oğan Türken Hassasiyetine'de dikkat çekerek: "İkincisi de Türkmen meselesini gündeme geterenlerden birisi de benim. Dolayısıyla tezkere vermediğiniz taktirde Türkmenlere yardım etme ihtimalini ortadan kaldıracağınızı bilmeniz lazım. Tezkereye hayır dediğiniz de yarın Türkmene yardım edin deme gibi bir şansınız var mı? hayır öyle bir şansınız yok! dedi.
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2014, 16:12
YORUM EKLE

banner307

banner325