Alexa

MHP'den Erdoğan'a Cevap Gecikmedi

Milliyetçi Hareket Partisi'nden “Başbakan Erdoğan’ın MHP’yi hedef alan sözleri” üzerine cevap gecikmedi.

 MHP'den Erdoğan'a Cevap Gecikmedi
banner327

Milliyetçi Hareket Partisi'nden “Başbakan Erdoğan’ın MHP’yi hedef alan sözleri” üzerine cevap gecikmedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili Sayın Prof. Dr. E. Semih YALÇIN’ın  “Başbakan Erdoğan’ın MHP’yi hedef alan sözleri” üzerine yapmış olduğu yazılı basın açıklaması aynen şöyle:

TÜRK MİLLETİNDEN MEDET UMMAYA YELTENMİŞTİRRecep Tayyip Erdoğan Türk siyasi hayatına girdiği günden beri milletimizin kutsallarıyla oynayan, din ve maneviyat istismarcılığı yapan bir siyasetçi olarak temayüz etmiştir. Doğruları ters yüz etme, hakikatleri karartma, iftira ve çamur atma AKP liderinin en muteber algı yönetimi vasıtası olmuştur. Kendisi milletimizin değerlerini savunuyor görünürken bir kez olsun Türk adını zikretmemiş, ancak sıkışınca Türk milletinden medet ummaya yeltenmiştir.

ERDOĞAN UCUZ SİYASET SİMSARLIĞINA SOYUNMUŞTUR


Geçen yıl başörtülü bir hanımın İstanbul Kabataş’ta saldırıya uğradığı iddiasıyla ortalığı ayağa kaldıranların başında Erdoğan gelmektedir. Sayın Başbakan, başörtülü bir hanımın mağduriyetini kullanarak ucuz siyaset simsarlığına soyunmuştur. Ancak bu yalan haberin abartılarak kamuoyuna pazarlandığı, Kabataş’ta iddia edildiği gibi bir saldırının meydana gelmediği görüntülerle ortaya çıkmıştır.

Aynı Erdoğan, Gezi Parkı olayları sırasında meydan meydan dolaşıp camide içki içiliyor diye gürültü koparmış, fakat bunu ıspatlayamamıştır. Üstelik gerçeği itiraf eden din adamının görev yeri değiştirilmiştir.

“Yalancının mumu yatsıya kadar yanar.” atasözü bir kez daha hakikat olmuş, Başbakan Erdoğan’ın palavraları birer birer ortaya çıkmıştır. Recep kral, çıplak yakalanmıştır. Şimdi sıkışınca şanlı bayrağımızın arkasına saklanmaktan kaçınmamaktadır. Bunun adı yüzsüzlüktür, utanmazlıktır.

GEZİ OLAYLARI BAHANE EDİLMİŞTİR      MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gezi olayları sırasında yaşanan taşkınlıkları ve teröristlerin yaptığı eylemleri savunmamış, aksine tahriklere ve provokasyonlara dikkatleri çekerek halkı ve partimizin mensuplarını uyarmıştır. Gezi Parkı olaylarını tahrik ederek tırmandıran teröristlerin devlet malına, halka zarar verdiği doğrudur. Ancak Gezi Parkı olayları sırasında tepki gösterenler teröristlerden ibaret değildir. Gezi olayları dolayısıyla hayatını kaybeden gençlerin acısı hâlâ taze iken, Başbakan’ın birkaç provokatörün Türk bayrağını yakma girişimini öne çıkarması maksatlıdır. Gezi olayları bahane edilerek iktidarın sergilediği bağnaz tutuma, baskıcı anlayışa ve dayatmalara karşı halkın gösterdiği tepkiler göz ardı edilemez. Ölen gençlerin ailelerinin acısı görmezden gelinemez. Cinayetler hasıraltı edilemez.

İleri demokrasi anlayışı; halkı anlamayı, demokratik eylemleri hoşgörüyle karşılamayı gerektirir. Olaylar sırasında suçluyla masumu birbirinden ayırmak da hükûmetin görevidir. Buna rağmen Başbakan Erdoğan herkesi aynı kefeye koyarak kutuplaşmanın, ayrışmanın, düşmanlığın tohumlarını ekmiştir. Milletin zarar görmesinden çok; iktidarının, çıkarlarının ve yandaşlarına sağladığı tatlı hayatın sürmesini önemsemektedir.

        BİR BARDAK SUDA FIRTINA KOPARTMAKTADIR‘Alo Fatih’ hattının mucidi Erdoğan; çıktığı kürsülerde milletimizin hayati meselelerine eğilmek, yolsuzlukları ortadan kaldıracağına dair söz vermek ve şeffaf davranmak yerine, gerçekleri hasıraltı etmek için gayret sarf etmektedir. PKK’nın özerklik hazırlıklarına, bölgede işlediği cinayetlere ve kendisini devletin yerine koyma girişimlerine karşı sessiz kalmakta; yaşanmamış bir olaydan, olmamış bir saldırıdan dolayı bir bardak suda fırtına koparmaktadır.

Politikayı bağnazlaştıran, bayağılaştıran Erdoğan, her kürsüye çıkışında bir Başbakandan çok, dedikoducular gibi ağız dolusu laflar etmekte daha da önemlisi kin ve nefret saçarak her gün suç işlemektedir. Her seçim dönemine girildiğinde sazı eline alıp başörtüsü ve mağduriyet türküsü söylemektedir. Artık başörtülü anamız da, bacımızda Erdoğan’ın iğrenç istismarlarından, mağduriyet edebiyatından, siyaset ayıplarını başörtüsünün arkasına gizleme alışkanlığından bıkmıştır. Çünkü ardamarı çatlamış AKP zihniyeti, cami ve başörtüsü üzerinden tesis ettiği kumpasla caminin mukaddesatını da, başörtüsünün iffetini de kirletmiştir.

Ayrıca Erdoğan, Türk bayrağına duyulan hassasiyet konusunda MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye dil uzatacak en son kişi dahi değildir. Türklüğe bu denli alerjisi olan, Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldığını söyleyen Erdoğan’ın, Türk vatanı, Türk bayrağı, Türk milleti ve Türk devletiyle ne işi olur?

       YOLUMUZ HAK HUKUK ADALET YOLUDUR

Başbakan Erdoğan avanesi ve Bakanları ile birlikte yolsuzluk hırsızlık nöbetine tutulmuştur. Ateşler içerisinde sayıklamaktadır. MHP Lideri Devlet Bahçeli,  Türk milletinden başka kimseye teslim olmamış; hak, hukuk ve adaletten başka bir şeyi savunmamıştır. Çizgisi net, yolu doğrudur; çünkü bu yol hak, hukuk ve adalet yoludur. Bu yolu; millî iradeyi, inançlarımızı ve her türlü değeri yolsuzluk vasıtası yapanlar anlayamazlar. Bu yolu, dün okyanus ötesine teslim olup koalisyon kuranlar,  pasta kavgasında ayrılıp ayrışanlar asla bilemezler.


Erdoğan; Türk bayrağını yakanlara, kurşun sıkanlara, yerlerde sürükleyenlere işbirlikçi ve savunucu arıyorsa;

Başörtüsünü, çaldıkları minareye kılıf yapmak isteyenleri görmek istiyorsa,

Sayın Bahçeli’nin ifadesi ile boy aynasına bakmalıdır.

Başbakan Erdoğan ne yaparsa yapsın, ne derse desin;

Türk milleti hırsızların yanında durmayacak,

Yolsuzluğa ortak olmayacak,

Tüyü bitmemiş yetim hakkını partisinin adıyla aklamayacak,

Tayyip Erdoğan’ı sandığın dibine, AKP’yi tarihin çöplüğüne gömecektir.

AKP ve Tayyip Erdoğan’ın çaldığı minare; başörtülü hanım kardeşlerimizin başörtüleri ile örtülemeyecek kadar büyük, kirli ve haramdır.

Ey Erdoğan!

Sen ki Türk adını devlet kurumlarından kaldırttın.

Sen ki askerimizin dağlara taşları yazdığı “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” yazılarını kazıttın.

Millet dedin; ama bir kere Türk milleti demedin, Türk’üm demedin.

Ey Erdoğan, Türk bayrağını savunmak sana mı kaldı?

Türklüğü savunmak sana mı kaldı?

Sen önce Türk bayrağını, İmralı’da müzakere ettiğin bölücü başıyla bir konuş. Millete önce bunun hesabını ver.

Cebinde tüyü bitmemiş yetimlerin parasıyla caka satan şakirtlerinin, gemicikler satın alıp filo kuran yandaşlarının yedikleri kul hakkının hesabını ver.

Yargıyı manipüle ederek hukukun üstünlüğünü nasıl ortadan kaldırdığını anlat.

Bilesin ki Türk adı senin gibi renksiz, kemiksiz ve mensubiyet şuurundan mahrum siyaset erbabının ağzına yakışmamaktadır.       

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2014, 21:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet kürşad tengiz
ahmet kürşad tengiz - 6 yıl Önce

eli̇ öpülesi̇ adam