Alexa

MHP'li Adan'dan MHP bürosuna saldırı açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, seçim bürosuna yapılan saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada Emniyet müdürlüğünün gerekli önlemi almadığını vurguladı.

MHP'li Adan'dan MHP bürosuna saldırı açıklaması
banner327
Milliyetçi Hareket Partisi Beyoğlu Seçim Bürosunun saldırıya uğramasıyla ilgili verdiği bilgide, MHP seçim bürosunun yerinin hem kaymakamlığa hem emniyet müdürlüğüne bildirilmesine rağmen gerekli güvenlik önlemlerinin alınmadığını söyledi.

Esenyurt saldırısında Cengiz Akyıldız'ın şehit edildiğini hatırlatan Adan: "30 Mart'taki seçimleri terörize etmek olduğunu söyleyen Adan, "Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir şekilde, bir filin züccaciye dükkanına girer gibi devletin bütün kurumlarının kimyasının bozulduğu, alt üst edildiği, kazanımlarımızın tamamen ortadan kaldırıldığı, vurgunun, talanın, hırsızlığın her tarafı sarmaladığı, ucu herkese dokunan, özellikle iktidarı yöneten başbakana dokunan, hırsızlık ve soygunun ortadan kalkması, gündem değişikliği yaşatmak noktasında bu silahlı eylemlerin Milliyetçi Hareket Partisi'ne yönelik yapıldığı kanaatindeyiz" diye konuştu.

MHP'nin Türkiye'de demokrasinin, sandığın teminatının dışında, hiçbir mücadele içinde yer almayacağını vurgulayan Adan, "Sokağı biz biliyoruz. Geçmişte sokak eylemlerinin Türkiye'de neye mal olduğunu en iyi bilen siyasi hareket biziz. Dolayısı ile MHP asla bu eylemlere itibar etmeyecek, meşru zeminde demokrasiye bağlı bir şekilde mücadelesini devam ettirecektir. Ancak bu tip gündem değişikliklerinin tek sorumlusu Adalet Ve Kalkınma Partisi'dir. Seçim irtibat bürolarına atılan her merminin sorumlusu, AKP'dir. Piyalepaşa seçim irtibat bürosundan sesleniyorum. Hükümet akılını başına toplasın, Milliyetçi Hareket Partisi'ne yönelik bu sinsi, kahpece eylemleri durdursun, failleri yakalasın. Demokrasinin bütün kazanımlarını koruyarak daha demokrat bir Türkiye'ye öncülük yapacak bir seçim sürecini 30 Mart'ta yaşamamız noktasında, hiçbir sinsi plana, programa itibar etmeden bu süreci atlatmamıza vesile olsun" dedi.
Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 21:40
YORUM EKLE