Yandex Metrika

MHP'li Büyükataman "21. yüzyılı “Türk Asrı”...

Gemlik Ülkü Ocakları 8. Türk Halk Boyları şöleni tertip etti. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman; "21. yüzyılı “Türk Asrı” yapma ülküsü kesinlikle bir hayal değildir" dedi.

MHP'li Büyükataman
21 Temmuz 2013 Pazar 02:59

 “ Gemlik Ülkü Ocakları 8. Türk Halk Boyları şöleni tertip etti. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman Gemlik Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen 8. Türk Boyları Halk Oyunları Şenliğinde yaptığı konuşmada:""21. yüzyılı “Türk Asrı” yapma ülküsü kesinlikle bir hayal değildir" dedi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman:"  Gemlik Ülkü Ocağının tertip ettiği 8.Türk Boyları Halk Oyunları Şenliğinde birlikte olmaktan son derece mutlu olduğunu, söyleyerek organizasyona emeğe geçen ülkü ocaklarını tebrik ve teşekkürlerini bildirdi.. 

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman'ın konuşması şöyle:
 
Kıymetli Misafirler,
 
Bu şölenin, tarihi süreç içinde mesafe itibariyle ayrı düşse de, birbirine derinden bağlı, aynı soya, dile, kültüre, ortak bir geçmişe sahip olan kardeş Türk boylarını birbirine daha da yakınlaştırmak adına önemli bir hizmet olduğunu düşünüyorum. 1980’li, 1990’lı yıllarda bir arada bulunan Türk boylarının birbirleriyle anlaşmak için Türkçeyi değil de Rusçayı kullanmak zorunda kalmalarını hatırladığımızda bugün gelinen nokta için yüce Yaradan’a sonsuz şükrediyorum.
  
Gerçi bundan 20 yıl evvel böyle bir toplantının yapılabileceğini dahi söylemek hayalperestlik olarak görülüyordu.  Çok şükür ki 1991’de başlayan bağımsızlıklar bizi haklı çıkardı. Daha ilerisini de görüyoruz ve biz yine haklı çıkacağız. İnşallah esir diğer Türk illerinin de hürriyete kavuştuğunu ve birlikte başka başka toylar düzenlediğimizi göreceğiz. 
 
Türk milletine şerefli ve itibarlı yer açmak hedefi, 21. yüzyılı “Türk Asrı” yapma ülküsü kesinlikle bir hayal değildir. Bir zamanlar Türk Dünyasının hürriyete kavuşacağını hayalperestlik olarak niteleyenlerin yanılgıları ortadadır. Tarih, Türk milliyetçilerini haklı çıkarmıştır. 20. yüzyıl nasıl ki Türklerin çile, zulüm, katledilme, asimile edilme asrı olduysa, 21. yüzyıl Türk’ün yeniden şahlanış asrı, Türk’ün dünyaya adalet götürme asrı, birlik asrı olacaktır. Bu inanca sahip olan Türk – İslam Ülkücüleri bu yolda mücadele etmeye devam ettikçe bu günlerin gelmesi yakınlaşacaktır. Yolumuz uzun ve çetindir. Bu yolda yorulmayacağız, mola vermeyeceğiz, dinlenmeyeceğiz.
 
Kıymetli misafirler,
 
Türkiye’nin resmi dili Türkçedir. Türkçe bizim ses bayrağımızdır, bu bayrağın lekelenmesine, gölgelenmesine asla izin vermeyiz.
 
Türk’ü anlamak için türkü dinlemek gerekir. Müzik derslerinde önceliği türkülerimize, klasik musikimize ve Türk Dünyası müziklerine vermemizin faydalı olacağına inanmaktayız. 
 
Eminim ki Türk boylarının tüm ezgileri kulaklarımızın yabancı müzikle oluşan kirini temizleyecektir. 
 
Abdulkadir Meragi’den, Itri’den, Dede Efendi’den, Âşık Veysel’den, Karacaoğlan’dan habersiz yetişen gençlerin milli ruh ve heyecanı kavrayamayacakları unutulmamalıdır. 
 
Değerli misafirler,
 
Şu mübarek günlerde Doğu Türkistan’daki Çin zulmü, Oruç tutan kardeşlerimize yönelik alçakça uygulanan yaptırım ve engellemeler iyice artmıştır. Türkmenelinde Müslüman-Türk’e uygulanan insanlık dışı saldırılar bitmek tükenmek bilmemektedir.
 
 Bir kez daha Türkmeneli ve Doğu Türkistan’da uygulanan zulümleri kınıyor, hükümeti acilen harekete geçmeye davet ediyoruz.
 
Burada Gemlik Ülkü Ocaklarımızın misafiri olarak bulunan kardeşlerimizden bir ricam olacak: Ülkelerinize döndüğünüzde, Urumçi sabahları kadar alnı ak nenelerimizin ellerinden bizler için öpünüz, Tanrı Dağı heybetiyle oturan gururlu, onurlu ve başı dik aksakallı dedelerimizin de ellerinden öpünüz. Fergana Vadisi’nin yeşilliklerinden toplayacağınız allı-morlu gülleri Karakum ve Kızılkum Çöllerini aşıp gelen taze gelin kızlarımıza bizler adına veriniz. Ural, ve Amu Derya nehirlerinin kıyılarında at koşturan Osman Batur yürekli yiğitlere müjdeler iletiniz. Sürgün acısını hâlâ unutamayan Kırım’dan, Türkistan’ın dört bir yanına dağılan Tatar Türklerine “Dilde, fikirde, işte birlik” zamanına az kaldığını iletiniz. Doğu Türkistan’da, Irak’ta, İran’da, Balkanlarda, Kafkasya’da esir doğan Türk çocuklarını bizler için öpünüz, dualarımızı onlara iletiniz. Ve deyiniz ki: Türkiye’de Türk milliyetçileri, bozkurtlar sizler için, bizler için gözyaşları döküyor,  dirlik için, birlik için dualar ediyor, faaliyetler yapıyor. Zafer günü yakındır…
 
Bu temennilerle bu güzel şöleninin hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi en derin hürmetlerimle selamlıyorum. 
 
Ne mutlu Türküm diyene.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.