Alexa
banner314

MHP'li Büyükataman; ““Bu ruh ikizlerine tavsiyemiz“

İsmet Büyükataman, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ve BDP'li Sırrı Süreyya Önder'in MHP ile ilgili sözlerini değerlendirdi.

MHP'li Büyükataman; ““Bu ruh ikizlerine tavsiyemiz“
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, yazılı açıklamasında, "Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ve BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in MHP ile ilgili sözlerini değerlendirdi.

Büyükataman, Türk milletinin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin arkasında olduğunu savunarak, "Bu ruh ikizlerine tavsiyemiz Milliyetçi Hareket Partisini ve onun mümtaz liderini ağızlarına almamalarıdır" ifadesini kullandı.

Bahçeli'nin en başından beri sürece verdiği tepkinin AK Parti ve BDP tarafından her fırsatta eleştirildiğini, yüz binlerce Adanalı'nın 'vatan birdir bölünemez' iradesini ortaya koyduğunu ve Bahçeli'nin yanında olduğunu herkese ilan ettiğini öne sürerek, Bakan Çelik'in "telaşa kapılarak milliyetçilik üzerinden bir tartışma çıkarma gayretine girdiği" iddiasında bulundu.

Büyükataman, Sırrı Süreyya Önder'in "terörist başı, bebek katili Öcalan'ı bir halkın önderi olarak tanımladığını" ve 'Bahçeli ile mi müzakere edecekler tabi ki Öcalan muhatap alınacak" sözlerini anımsatarak, şunları kaydetti:

"Binlerce vatandaşın katili Öcalan'ı ancak AKP ve onun siyasi uzantıları muhatap alır. Ancak bebek katiliyle aynı cümlede dahi adını kullanmaktan imtina ettiğimiz Sayın Genel Başkanımızın Türk milleti yüzbinlerle milyonlarla arkasında olduğunu göstermiştir. Bu ruh ikizlerine tavsiyemiz Milliyetçi Hareket Partisini ve onun mümtaz liderini ağızlarına almamalarıdır. Size cevabı Türk milleti alanlarda vermektedir. Tarih terör örgütüyle masaya oturup müzakere yapanları, teröristle kahramanı bir tutanları, baba katiliyle babayı aynı safta görenleri affetmeyecektir."
Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2013, 14:57
YORUM EKLE

banner307

banner313