Alexa

MHP'li Büyükataman Kutlu Doğum Haftasını kutladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Bursa Milletvekili Adayı İsmet Büyükataman Kutlu Doğum Haftasını kutladı

MHP'li Büyükataman Kutlu Doğum Haftasını kutladı
Milliyetçi Hareket Partisi  Genel Sekreteri Bursa Milletvekili Adayı İsmet Büyükataman  Kutlu Doğum Haftasını kutladı.

Peygamberimiz Hz. Muhammed’in, kaynağı hiç kesilmeyecek rahmet ve mağfiret pınarı olarak yeryüzünü şereflendirmesinin miladi 1444. yılını karşılamanın eşsiz bir kıvancını yaşıyoruz.

İnsanlığa bir güneş gibi doğan Resulullah’ın, kutlu ve kutsal mesajlarının daha kapsamlı ve derinlemesine idrak edilmesi gereken bir zaman diliminden geçiyoruz.

Yüce dinimizi gerçek anlamından uzaklaştıran ve gündelik tartışmaların içine çekerek yıpranmasına neden olan sorumsuz, vicdansız ve haris zihniyetlerin varlığı hepimizce malumdur.

Bir zamanlar insanlığı aydınlatan İslam coğrafyasının; bugün ne yazık ki kan, gözyaşı ve terör belasıyla anılır olması, Müslümanların hiç hak etmediği bir manzaranın resmini çizmektedir.

Hoşgörünün ve sevginin dili olan İslam’ın yanlış yorumu, çıkar ve gündelik heveslere alet edilmesi maalesef çarpık, bunalımlı bir toplum ve devlet hayatının ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Bu nedenle, âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’in ashabı tarafından daha iyi anlaşılmasına, idrak edilmesine ve örnek hayatının tatbik edilmesine her zamankinden daha çok ihtiyaç vardır.

Peygamberimizin doğumunun üzerinden geçen yaklaşık 14 asra rağmen, onun sözleri, tavsiyeleri, yaşayış ve hayatı algılama biçimi herkes için, bilhassa sorumluluk taşıyanlar açısından çok önemli öğütler içermektedir.

O doğduğunda yetimdi, rahmete kavuştuğunda ise bütün âlemi yetim bıraktı. Ancak tebliğ ettiği İslam dini inşallah kıyamete kadar baki kalacak ve hepimizin ellerinde yükselecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, O’nun insanlığa ulaştırdığı mesajların samimi bir şekilde benimsenmesini temenni ediyor, aranılan huzur ve hoşgörünün ziyadesiyle burada bulunacağına inanıyoruz.

Yüce Rabbimin hepimizin yar ve yardımcısı olmasını niyaz ediyor, haktan, hakikatten ve mukaddesattan mahrum olmamayı diliyor; sevgili Peygamberimizin şefaatine nail olmayı içtenlikle temenni ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2015, 13:23
YORUM EKLE