Alexa

MHP'li Büyükataman'dan AKP'ye "bir kaç Mehmet" cevabı

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman'ın , AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in, “Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis'i toplamayız” ifadesine cevap olarak yaptıkları yazılı basın açıklamasıdır.

MHP'li Büyükataman'dan  AKP'ye

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, katıldığı bir televizyon programında CHP'nin TBMM'nin toplanmasına yönelik çalışmalarını eleştirirken, “Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis'i toplamayız” ifadesini kullanmıştır. Hüseyin Çelik’in bu ifadeleri her ne kadar gaf olarak değerlendirilse de bu ifadeler gaftan çok öte densizliktir, izansızlıktır.

Meclis’in toplanıp toplanmaması hususunda Sayın Genel Başkanımız “5 saat konuşacağınıza,Şemdinli’de 5 saat devletin gücünü gösterin.” diyerek bu konuda en güzel cevabı vermiştir. Ancak AKP hükümeti terörle mücadele etmek yerine müzakere etmeyi tercih ettiği için CHP ile kısır bir tartışmanın içine girmiştir.

Hüseyin Çelik’in bu ifadeleri, AKP Hükümetinin bu zamana kadar, PKK terör örgütüyle mücadeledeki kayıtsızlığını, zaaf ve zayıflığını, teslim ve taviz eksenli siyasetini bir kez daha tescillemiştir.

Ülkemizin her bir vatandaşı, özelde Mehmetçiklerimizin her biri bizim için çok değerlidir. Biz her Mehmetçiğimizi, her evladımızı Cenab-ı Allah’ın kutsal bir emaneti görürüz. İktidardaki bir partinin, bu ülkede Milli Eğitim bakanlığı yapmış bir kişinin bu değerlendirmeleri yapmasının izahı mümkün değildir. Hüseyin Çelik’in bu sözleri ancak bir şuur altı psikolojisiyle açıklanabilir. Mehmetçiğimizin kahramanca yaptığı bir operasyonda kaybettiği yakınının acısıyla bu sözleri sarf ettiğini düşünmekteyiz.

“Üslubu beyan ayniyle insandır.” Yakın zamanda terörist olan yakını güvenlik güçlerince etkisiz hale getirilen Hüseyin Çelik’in gönlünün kimlerle olduğu konusunda bir tereddüdümüz yoktur. Haliyle“Bir kaç Mehmet” diyerek küçümsediği şehitlerin annelerin gözyaşlarına bir muhabbet hissiyle bakmasını da beklemiyoruz. Ancak en azından şu mübarek günlerde bu acıya saygı duyma ve üslubunu buna göre düzenleme mecburiyeti vardır.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2012, 23:04
YORUM EKLE