Yandex Metrika

MHP'li Büyükataman'dan Basın Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman,"Bu dertler milletimizi yormuş, yıpratmış, yaralamıştır. Küfürü-hakareti, baskıyı, kibri lanetleyen herkesi provokasyona açık alanlar yerine Türk Milliyetçileriyle Erzurum’da buluşmaya davet ediyoruz."dedi.

MHP'li Büyükataman'dan Basın Açıklaması
14 Haziran 2013 Cuma 17:34

 Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman,"Bu dertler milletimizi yormuş, yıpratmış, yaralamıştır. Küfürü-hakareti, baskıyı, kibri lanetleyen herkesi provokasyona açık alanlar yerine Türk Milliyetçileriyle Erzurum’da buluşmaya davet ediyoruz."dedi.

 
Büyükataman'ın açıklaması şu şekilde:
 
Değerli Basın Mensupları,
Kıymetli Dava Arkadaşlarım,
Sözlerime başlamadan önce sizleri en derin hürmet ve muhabbetlerimle selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz.
Değerli Basın Mensupları;
Milliyetçi Hareket Partisi; bağımsızlığımızın son kalesi, bin yıllık kardeşliğimizin köprüsü ve toprak bütünlüğümüzün teminatıdır. Türk milletinin kalp atışıdır.
Bilindiği üzere; Milliyetçi Hareket Partisi olarak 9 ilde yapmayı planladığımız “Milli Değerleri Koru ve Yaşat” açık hava toplantılarımızın ilkini Bursa’da “Kuruluş”, ikincisini İzmir’de  “Bayrak”, üçüncüsünü ise Adana’da “Vatan” temalı olarak gerçekleştirmiş bulunuyoruz. “Birlik” temalı dördüncü mitingimizi 22 Haziran Cumartesi günü Erzurum ilimizin ev sahipliğinde inşallah birlikte gerçekleştireceğiz.
Bu açık hava toplantılarına milletimizin teveccühü Türk milletinin geleceğe güven ve umut ile bakmasını sağlamış, millet düşmanlarının kalplerine korku salmıştır.
 
Kıymetli Dava Arkadaşlarım,
Ülkemiz, niyet ve hedefi karanlık olan bir siyasi yönetim anlayışının elinde yaklaşık 11 yıldır bocalamakta ve bunalmaktadır.
Bu 11 yıl içinde; Türkiye her alanda yorulmuştur. Türkiye her alanda savrulmuştur. Türkiye her alanda sınıra dayanmıştır. Türk milleti ümitsiz, bıkkın ve üzgündür.
Geldiğimiz bugünkü aşama iç açıcı ve umut verici değildir. Yozlaşma, yoksulluk, yabancılaşma ve yalnızlık korkutucu seviyelere gelmiştir. Ahlaki gerileme toplum ve devlet hücrelerine fazlasıyla sirayet etmiştir.
Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 11 yıllık iktidar serüveni hazin ve hüsran verici neticelere yol açmıştır.
Dün düşünülmesi bile hayal olan konular, dün konuşulması bile ayıp ve mahsurlu sayılan hususlar AKP iktidarı eliyle gerçeğe dönmüş, AKP iktidarıyla zemin bulmuştur.
İktidar partisinin dizginlenemez hezeyanları, dinmek bilmeyen şuursuzlukları ülkemizin geleceğini gölgelemiş, insanımızın ümitlerini kırmıştır. AKP hükümeti Türkiye’yi ayakta tutan ne varsa sabote etmiştir.
Ehliyetsizlik, liyakatsizlik, milliyetsizlik, adaletsizlik ve ahlaksızlık geçer akçe olmuş ve devamlı alkış almıştır.
Sonuç olarak AKP’nin yanlışları bir bir acı meyvesini vermiş ve umutların üzerini örtmüştür.
Maalesef AKP, bölücülerin oyuncağı hâline gelmiş, dayatılan ihanet taleplerini karşılamak için her bahaneye sığınmaya başlamıştır.
Bölücü terör örgütü PKK, AKP’den ne istediyse almış, neyi umduysa elde etmiştir. AKP hükümeti terörle mücadele etmek yerine müzakere etmeyi tercih etmiştir.
Bütün bu meselelerin yanında;11 yıllık AKP yönetiminde vatandaşımızın ekonomik sorunları had safhada artmıştır. İşsizlik ve yoksulluk her haneyi yakmıştır. Borçlar katlanmış, mutfaklar boşalmış, siftahlar kesilmiştir. Üretim durmuş, sanayinin çarkları paslanmıştır. Çiftçi üzgün, esnaf sıkıntılı, emekli bezgin, memur yılgın, işçi perişandır. Herkes şikâyetçidir. Herkes dertlidir.
Bu dertler milletimizi yormuş, yıpratmış, yaralamıştır. Küfürü-hakareti, baskıyı, kibri lanetleyen herkesi provokasyona açık alanlar yerine Türk Milliyetçileriyle Erzurum’da buluşmaya davet ediyoruz.
Kimse umudunu yitirmesin; AKP’nin çöküşü yakındır.
Kimse yılmasın; Başbakan Erdoğan’ın mazide kirli ve kötü bir hatıra olarak kalması mukadderdir.
 
Kıymetli Misafirler,
Milliyetçi Hareketin başlattığı bu açık hava toplantıları AKP için adeta sonun başlangıcıdır. Milliyetçi Hareket Partisi; bu açık hava toplantılarında, iktidarın millet iradesine ipotek koyan, parlamentoyu devreden çıkaran fevkalade tehlikeli siyasi tahakkümünü ve tek parti anlayışını millete şikâyet edecektir.
Çünkü Türkiye, AKP marifetiyle içeride ve dışarıda büyük sorunlara maruz bırakılmıştır. Özellikle terörle mücadele konusunda iktidar partisinin icraatları, Türk Devleti’nin ve milletimizin geleceğine yönelik ciddi tehditlere kapı aralamıştır. Terör belasını ortadan kaldırmak için devletin gücünü ve milletimizin kucaklayıcılığını kullanmak yerine, ayrışma olgusunu yerleştirecek, pekiştirecek kararlar alınmıştır.
Bu mitingler iktidarı uyarı ve milleti uyanışa davet mitingleridir. Bu mitinglerdeki manayı ve ruhu Türk milleti çok iyi bilmektedir. Bizim görevimiz; dosta yanında, düşmana karşısında olduğumuzu Türk milletiyle birlikte göstermektir.
Bu mitinglerde Türk milletinin kalbi bölme ve bölünme heveslilerine karşı bir olup, aynı heyecan ve coşkuyla atacaktır.
Hangi siyasi görüşten olursa olsun, ay yıldızlı bayrağın altında yaşamaktan gurur duyan, birlik ve beraberlikten yana olan, toprak bütünlüğümüzü savunan, millet ve devlet bekâsını düşünen her vatandaşımızı mitinglerimize davet ediyoruz.
 
Değerli Dava Arkadaşlarım,
Milliyetçi Hareket, tarih boyunca bir arada yaşamış ve kaynaşmış olan yüce Türk milletinin mensuplarını bir bütün olarak kucaklayan bir anlayışın bugün ülkemizdeki yegâne temsilcisidir.
Tıpkı Erzurum Kongresi'nde, Sivas Kongresi'nde, ilk Meclis'te bir araya gelen kardeşlerimiz gibi, bu ülkede yaşayan 76 milyon insanımızı Cenab-ı Allah'ın kutsal bir emaneti ve kutlu ceddimizin mirası olarak görmekte ve kucaklamaktadır.
Milliyetçiliğimiz, dışlayıcı ve uzaklaştırıcı anlayışlardan beslenmeyen, aksine her zaman kucaklayıcı, toparlayıcı olan üstün bir fikir sistemidir.
Bu yüksek fikirler, memleketin her köşesinden tertemiz millet evlatlarının katkılarıyla beslenmiş ve bugünün muhteşem değerler manzumesini oluşturmuştur.
Milliyetçi Hareket, Türkiye'nin bölünmesine, ortak değerlerimizin yok edilmesine ve milletimizin kardeş kavgasına sürüklenmesine hiçbir şart altında izin vermeyecektir.
AKP eliyle cesaretlenen ihanet çemberi ve kuşatma mutlaka kırılacak, aziz Türk milleti mutlaka selamete çıkarılacaktır.
 
Değerli Dava Arkadaşlarım,
Türkiye'nin ağır sorunlarının temelinde; dürüst ve samimi olmayan, meşruiyet sorunu ve kimlik bunalımı içinde bocalayan liyakatsiz kadroların işbaşında olması yatmaktadır.
AKP'nin sığ zihniyetinin neticesi olarak girilen bu tehlikeli yolda, Türk milletinin kendini savunma refleksleri yok edilmek istenmiş, yaşama azmi ortadan kaldırılmaya çalışılmıştır.
Gelinen bu noktada, Türkiye, milli tarih ve kültür şuurunun, varisi olduğu Türk-İslam geleneğinin ve milli değerlerinin rehber olacağı yeni ve büyük atılımları süratle hayata geçirmek mecburiyetindedir.
Bu amaçla köklü bir değişim ve onarım sürecinin başlatılması artık ertelenemez ve kaçınılmaz bir zorunluluk olarak karşımızdadır.
Milli Mücadele dönemimizde örneklerine rastladığımız tam bir milli katılımın, köklü, barışçı, demokratik ve uyumlu yeni bir toplumsal sözleşmenin adresi Milliyetçi Hareket olacaktır.
Milliyetçi Hareket, tek başına iktidara ulaşarak Türkiye'yi Lider Ülke yapacak bu milli mutabakat görevine taliptir.
Şerefli davasına inanan Milliyetçi Hareket, Türkiye'nin birliğine, onuruna ve haysiyetine sonuna kadar sahip çıkacaktır.
Milliyetçi Hareket bunun için vardır.
 
Değerli Dava Arkadaşlarım,
Türkiye'nin onurlu geleceğini hazırlamak için tarih ve millet önünde mücadele vermekte olan Milliyetçi Hareketin bu kararlılığı, mutlaka hedefine ulaşacaktır.
Herkesle kucaklaşacağız, vatandaşımızla tanışacağız, buluşacağız ve mutlaka anlaşacağız. Başka çare ve çıkış yolu yok.
Tıpkı 1919 yılının sıcak 23 Temmuz günü; vatan, bağımsızlık, hürriyet, şeref ve haysiyet için Erzurum'da buluşan kutlu ceddimiz gibi; içimizde Allah inancı, arkamızda şehitlerin duası, yanımızda milletimiz ve önümüzde ise Türk-İslam dünyasının dünden bugüne gelen fikir önderleri vardır.
23 Temmuz 1919'da manda ve himayeye karşı tam bağımsızlık diyen şuur, 22 Haziran’da yapacağımız “Birlik” mitinginde ise teslimiyetçiliğe “Dur!” diyecek ve milliyetçiliği seçecektir.
Bugün Türkiye, tarihinin en karanlık günlerinden birini yaşamaktadır. Emperyalist güçlerin güdümündeki iktidar, yeni sivil bir “Mondros” imzalamak için bölücülerle masaya oturmuştur. Türk milliyetçileri tarafından hak ettiği yere, tarihin en kirli raflarına kaldırılan Sevr projesini olduğu yerden çıkarıp yeniden hayata geçirecek düzenlemeler Meclis kürsüsünden fütursuzca savunulmaktadır. Böyle badireli bir dönemde, Türk milletinin birlik ve beraberliği, Kurtuluş Savaşı öncesinin kaos ortamında doğan ihtiyaçtan bile daha büyük bir önem arz etmektedir.
Birlik mitingi, Türk Devleti’ni parçalamak isteyen aktörlerin oyuncağı durumundaki, millî iradeyi ipotek altına alan ve onun tecelli yeri olan parlamentoyu baypas eden diktacı bir zümreyi uyarı gayesi taşımaktadır. Erzurum’da aziz Türk milleti, MHP’nin yola çıkardığı birlik ve bütünlüğümüzü koruma kervanına iştirake davet edilecektir.
Sözlerime burada son verirken katılımlarınız için hepinize en kalbi duygularımla teşekkür ediyor, tüm vatandaşlarımızı 22 Haziran saat 16:00’da Erzurum İstasyon Meydanında yapacağımız “Birlik” mitingimize “bir” olmaya davet ediyorum.
Ne mutlu Türk’üm diyene.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.