Alexa
banner314

MHP'li Büyükataman'dan 'Yeniçağ''a Tepki

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN Yeniçağ Gazetesinin bugünkü manşetini değerlendirerek tepki gösterdi.

MHP'li Büyükataman'dan 'Yeniçağ''a Tepki
banner327
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri  İsmet BÜYÜKATAMAN Yeniçağ Gazetesinin bugünkü manşetini değerlendirerek tepki gösterdi.

SAPLA SAMAN BİRBİRİNE KARIŞMIŞTIR


Ülkünin zor bir durumdan geçtiğini, sapla samanın birbirine karışmış, ak ile kara ayırt edilemez olduğunu söyleyen Büyükataman. PKK'nın sokağa inerek kendilerine yeni alanlar oluşturma gayretine girdiğini belirterek şöyle dedi: "Tüm bunlar yaşanırken sağduyuyu elden bırakmayan Ülkücülerin ve Milliyetçi Hareket Partisinin millî birliği temin edici tutumları bölünme heveslilerini ve kargaşadan medet umanları çılgına çevirmektedir. Gerek sosyal ağlarda gerekse yazılı ve görsel medyada asılsız iddialar ve haberler halkımızı galeyana getirme çabalarının ürünüdür."

ÜLKÜCÜLER ÇATIŞMA ORTAMINA ÇEKİLMEK İSTENİYOR

Birilerinin Ülkücüleri, görmek istedikleri çatışma ortamına çekmek için faaliyetler içinde bulunduğunu Belirten Büyükataman; "Ancak çok şükür ki Türk milliyetçileri Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları Genel Merkezi dışından gelen telkinlere kapalıdır."dedi.

GAZETENİN BU TAVRINI İYİ NİYETLİ BULMUYORUZ

Bugün Yeniçağ gazetesinin manşetten vermiş olduğu habere'de tepki gösteren Büyükataman: "gerçeklerle hiçbir alakası bulunmamaktadır. Gazetenin bir muhabiri bu haftasonu partimizin Kızılcahamam'da yapılacak olan MYK üyeleri ve milletvekilleriyle müşterek düzenlediğimiz toplantının muhtevası ile ilgili bilgi almak amacıyla aramış, bahsi geçen konuşma bu toplantının muhtevasıyla sınırlı olmuştur. Haberde belirtildiği gibi bir miting bahse konu olmamıştır." dedi. ve açıklamasını şöyle devam ettirdi:

Gazeteye vermiş olduğumuz demeç ile alakasız olarak meydanlara ineceğimiz, mitingler tertip edeceğimiz şeklinde bir beyanımız olmamıştır. Yeniçağ Gazetesinin bu haber ve tavrını iyi niyetli değerlendirmediğimizin kamuoyunca bilinmesini isteriz.

İlgili gazete kendi kendine bir miting takvimi belirleyip bunu da Milliyetçi Hareket Partisine mal etmeye çalışmaktadır.

Bu tutum gazetecilik ahlakına tamamen aykırıdır. Yeniçağ gazetesinin bir an önce hem şahsımdan hem de partimden özür dilemesini beklemekteyim.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2014, 16:26
YORUM EKLE

banner307

banner325