Alexa

MHP'li Çınar'dan Soru Önergesi

Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu Milletvekili Emin Çınar Bakan Akif Çağatay Kılıç tarafından cevaplandırılmak üzere soru önergesinde bulundu.

MHP'li Çınar'dan Soru Önergesi
banner327
MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar Bakan Akif Çağatay Kılıç tarafından cevaplandırılmak üzere soru önergesinde bulundu.

Çınar, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde verdiği soru önergesinde, amatör ve profesyonel spor kulüplerinin Türk sporunun gelişmesi, gençlerin spor alışkanlıkları edinmesi ve sağlıklı toplum yetiştirilmesi açısında son derece önemli olduğuna dikkat çekerek, "Ancak spor kulüplerimizin faaliyetlerini sürdürebilmeleri için çeşitli maddi imkanlara sahip olmaları gerekmektedir. Özellikler amatör spor kulüplerimiz maddi imkanlar açısından yeterli kaynağa sahip değillerdir. Bu yüzden faaliyet yapamamakta hatta faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmaktadır. Devlete olan vergi ve sigorta pirim borçlarını ödeyememektedirler. Bu hem kulüplerimiz açısından hem de Türk sporunun geleceği açısında önemli bir konudur" dedi.

Bu kapsamda Çınar, soru önergesinde şunları kaydetti:

"Hükümet olarak spor kulüplerimizin sigorta primi, sosyal güvenlik destek primi, işsizlik sigortası primi, idari para cezaları borçları ve bunlara ilişkin gecikme zammı ve gecikme cezasından oluşan borçlarının ertelenmesi, faizlerinin silinmesi, borçların taksitlendirilmesi ya da borçların kaldırılmasıyla ilgili bir çalışmanız var mıdır? TBMM'de 2011 yılında raporunu sunarak çalışmalarını tamamlayan Spor Kulüplerinin Sorunları ile Sporda Şiddet Sorununun Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonunun raporuna göre spor kulüplerimizin sorunlarıyla alakalı herhangi bir çalışma yapılmış mıdır? Spor kulüplerimize maddi olarak hangi yardımlar yapılmaktadır? Maddi yetersizlikler nedeniyle 2003 yılından buyana kaç spor kulübümüz kapanmıştır?"
Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2014, 14:42
YORUM EKLE