Alexa

MHP'li Karakaya: Barış Sürecinde Kürdistan Şekillendi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ve beraberindeki heyet CHP'ye bayram ziyaretinde bulundu.

MHP'li Karakaya: Barış Sürecinde Kürdistan Şekillendi
 MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ve beraberindeki heyet CHP'yeBayram ziyaretinde bulundu. Karakaya, ziyarette yaptığı konuşmada, "Açılım dediler, barış dediler ama Kürdistan şekillenmeye başladı. PKK bile, 'Bu kadar şey beklemiyorduk' dedi. Önümüzde seçimler var. Biz demokrasiye inanıyoruz. Adalet Ve Kalkınma Partisi bu seçimde ciddi tökezleyecektir." dedi.

CHP'ye gelirken yolların kapalı olduğunu vurgulayan Karakaya'ya cevaben CHPGenel Başkan Yardımcısı Umut Oran, "Yollar için büyük çalışmalar yapılıyor. Bu yüzden CHP'nin önündeki yollar kapalı." dedi. Bu sözün üzerine MHP'li Karakayada "Ankara'lılar da Melih beyin önünü kapatacak." diye konuştu.

CHP'li Umut Oran, bu sabah Beyrut'ta kaçırılan iki Türk pilotunu örnek göstererek,Türkiye'nin dış politikadaki itibarının kötüye gittiğini dile getirdi. Milli iradenin tutuklu olduğunu savunan Oran, "Sizin bir milletvekiliniz tutuklu. Özel mahkemelerden çıkan hukuk dışı Karalar ortada. Bir paket açıklanacak ama içinde ne olduğunu bilmiyoruz." ifadelerini kullandı.

Eylül'de açıklanması beklenen 'Demokratikleşme Paketi'ne 17 madde önerdiklerini belirten Umut OranAK Parti'nin önerileri geri çevirdiğini söylemesi üzerine,MHP'li Mevlüt Karakaya,"AK Parti'nin doğasında var. Muhalefetin önerilerini reddedip aynı öneriyi kendisininmiş gibi getiriyor. Biliyorsunuz; Peygamber Efendimizin hayatı ve Kuran-ı Kerim dersinin seçmeli ders olma fikri MHP'den geldi ama AKP bu teklifi reddetti sonra kendi fikri gibi bu kararı getirdi." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2013, 15:00
YORUM EKLE