Yandex Metrika

MHP’li Metin Taşdemir: İşsiz Gençler PKK’nın Ağına Düşürülüyor

Doğu Anadolu Bölgesinin gerçek sıkıntıları ve çözüm yollarının neler olduğunu belirten MHP Bitlis İl Başkanı Metin Taşdemir: “Terörün yarattığı kargaşa ortamı insanlarımızın geleceğine umutla bakmasına engel olmaktadır. Bezginlik, bıkkınlık, ne zaman bitecek, nasıl bitecek vb gibi sorular insanlarımızın beynini kemirip durmaktadır.’dedi.

MHP’li Metin Taşdemir: İşsiz Gençler PKK’nın Ağına Düşürülüyor
07 Ağustos 2012 Salı 03:25

Doğu Anadolu Bölgesinin gerçek sıkıntıları ve çözüm yollarının neler olduğunu belirten MHP Bitlis İl Başkanı Metin Taşdemir: “Terörün yarattığı kargaşa ortamı insanlarımızın geleceğine umutla bakmasına engel olmaktadır. Bezginlik, bıkkınlık, ne zaman bitecek, nasıl bitecek vb gibi sorular insanlarımızın beynini kemirip durmaktadır.’dedi.
 
EN BÜYÜK SORUN İŞSİZLİK
 
Doğu Anadolu Bölgesinin gerçek sıkıntıları ve çözüm yollarının neler olduğunu belirten MHP Bitlis İl Başkanı Metin Taşdemir: En büyük sorun hiç şüphesiz ki işsizliktir. Yıllar yılı uygulanan yanlış ekonomik politikalar ve yaşanan terör neticesinde bölgede işsizlik had safhaya ulaşmıştır. Eskiden var olan kamuya ait fabrikaların (EBK-Yem sanayi gibi) özelleştirilmesi kanayan yarayı kangren yapmıştır. Kamuya ait yerlerin yandaşlara peşkeş çekilmesi ve neticesinde kapanması, özel sektörün hemen hemen hiç olmaması işsizliği tetiklemiştir. Ve bu aynı zamanda PKK’ya potansiyel bir tabanın oluşmasına da vesile olmuştur.” Dedi.
 
İşi-gücü olmayan gençlerin terör örgütünün ağına düşürüldüğünü çare bulunamaması halinde bu bataklığın devam ettirileceğini Devletin zaman geçirmeden bu bölgeye özel üretime yönelik ve işsizliği önleyecek büyük yatırımlara girişmesi gerektiğini belirterek: ” Bırakın özelleştirme yapmak, yeni-yeni fabrikaların kurulması şarttır. 1923 te nasıl ki özel sektörün yokluğunda devlet bütün yatırımları yaptıysa bugün de aynı biçimde bölgeye özgü yatırımlar yapmalı, terör bitene ve özle sektör yatırımları yoğunlaşıncaya kadar. Terörün yarattığı kargaşa ortamı insanlarımızın geleceğine umutla bakmasına engel olmaktadır. Bezginlik, bıkkınlık, ne zaman bitecek, nasıl bitecek vb gibi sorular insanlarımızın beynini kemirip durmaktadır. Terör örgütüne çocuklarını kaptıran aileler, çatışmalarda çocuğunu kaybeden anneler-babalar ve bunların yakınları… Bunların devlete bakışları... Artık silahlar sussun, bitsin de nasıl bitecekse öyle bitsin düşüncesi her gecen gün daha fazla kendini hissettirmektedir. “Olsun da nasıl olursa olsun” düşüncesinin yaygınlaşmasının son derece tehlikeli olduğunu görmek ve ona göre herkesi kucaklayan, kardeşliği öne çıkaran, sarıp-sarmalayan, şefkatli, sosyal-ekonomik ve kültürel tedbirleri de içeren ciddi programlara ve her şeyden önce milli, üniter yapıyı savunan, bin yıllık kardeşliğe helal getirmeyecek bir anlayışa sahip siyasi bir iktidara ve iradeye ihtiyaç vardır.” Dedi.
 
KÖYDEN ŞEHİRE KAÇIŞ ÖNLENMELİ
 
Diğer bir sorunun da köylerden şehir merkezlerine kaçış olduğunun altını çizen Taşdemir: “terör olaylarına bağlı olarak köylerden şehir merkezlerine kaçıştır. Yani mecburi göçlerdir. Ne olacağının hesabının hiçbir şekilde yapılmadığı, canını kurtarmak için köyünü terk eden insanların şehirde karşı karşıya kaldıkları problemler ciddi sıkıntıların gelecekte yaşanmasına altyapı oluşturmaktadır. Terörün bitirilmesine yönelik tedbirlerin başarısı bu sorunu da yok edecektir.” diye konuştu.
 
SADAKA KÜLTÜRÜ OLUŞTU

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Metin Taşdemir, Başta sağlık ve eğitim olmak üzere diğer bütün alanlarda batı bölgelerine göre eksiklik olduğunu,karşılaştırmalar yapılarak insanların kafasının karışmasına sebep olduğunu belirterek: “bizatihi bugün ülkemizi yöneten siyasal iktidarın ta kendisidir. Bir sadaka kültürü oluştu ki sormayın… Fakiri-fukarayı sömürmesini mi, aradan bedavadan geçinmeyi meslek edinmeye başlayan aylakları mı, terörün ve teröristin cirit atması için gösterdikleri toleransı mı, devletin kaynaklarının, ihalelerinin yandaşlara ve örgüt sempatizanlarına verilmesini mi, teröristin karşısında eli kolu bağlanmış güvenlik kuvvetlerini mi, polisi tokatlayacak kadar pervasızlaştırdıkları sözde milletin vekilini mi? Saymakla bitmeyecek o kadar çok şey var ki... Hangisini söylesem. Hangisi daha az zararlı, hangisi daha ehven? Ona da kamuoyu karar versin!’ dedi.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.