Alexa

MHP'li Oğan'dan Kritik Soru Önergesi

MHP Iğdır Milletvekili Sinan OĞAN, Bir Soru Önergesi de Isparta Valiliği’nin Burdur Mitingi İçin Kamuyu Seferber Etmesiyle İlgili Verdi.

MHP'li Oğan'dan Kritik Soru Önergesi

 MHP Iğdır Milletvekili Sinan OĞAN, Bir Soru Önergesi de Isparta Valiliği’nin Burdur Mitingi İçin Kamuyu Seferber Etmesiyle İlgili Verdi

 
Milliyetçi Hareket Partisi Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN, İçişleri Bakanı Efkan ALA tarafından cevaplanması istemiyle TBMM Başkanlığına bir yazılı soru önergesi sunarak T.C. Isparta Valiliği tarafından 24 Şubat 2014 tarihinde İl Müdürlüklerine gönderilen “sivil plakalı araçların tamamının Başbakan’ın Burdur mitingi için görevlendirilmesi talebini meclis gündemine taşıdı.
 
31 Mart yerel seçim çalışmalarının hız kazandığı şu günlerde, devlet imkânlarının siyasi partilerin çalışmalarını desteklemek üzere seferber edildiği şeklindeki haberler basına yansımıştır. OĞAN önergesinde; 29000886- 873/8 Sayı ve Araç Talebi konulu T.C. Isparta Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü tarafından 24 Şubat 2014 tarihinde İl Müdürlüklerine gönderilen “sivil plakalı araçların (araç üzerinde logo ve amblem bulunmayan) tamamının 26-27 Şubat 2014 tarihinde Burdur Valiliği emrine gönderilmesi talebiyle kamu normlarının devlet eliyle ihlal edildiğine işaret ederek İçişleri Bakanı ALA’ya şu soruları yöneltti;
 
-          Bakanlığınıza bağlı bir yönetimden çıkan kamu malının siyasi bir partinin çıkarları doğrultusunda kullanılmasının istendiğini belgeleyen bu hususa ilişkin olarak talebin yasal gerekçesi nedir?
 
-          Söz konusu talimatın sorumluları hakkında Bakanlığınızın herhangi bir girişimi olmuş mudur?
 
-          27 Şubat 2014 tarihinde Sayın Başbakan’ın refakatindeki heyete gerekli olduğu iddia edilen kamuya ait sivil plakalı araçların tamamının istendiği Burdur ziyareti için kaç adet kamuya ait sivil ama logo ve amblemsiz araç seferber edilmiştir? 
 
-          Daha önce yapılan siyasi parti çalışmalarına Bakanlığınız tarafından hangi kurum ya da kuruluşlardan benzer şekilde kamu mallarının kullanımı talebinde bulunulmuş ve bunların hangilerinden ne tür destek sağlanmıştır?
 
-          Türkiye’de her il için ayrı ayrı olmak üzere kaç adet sivil plakalı üzerinde arma yan da amblem olmayan kamuya ait araç var? 2002’den bu yana söz konusu araçların kamuya yıllık maliyetler 81 il bazında ne olmuştur?
 
-          Kamuya ait sivil plakalı üzerinde amblem ya da logo bulunmayan araçlar genel olarak hangi hizmetlerde, hangi yetkililer tarafından alınan kararlarla kullanılmaktadır? 
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2014, 12:19
YORUM EKLE

banner325