Alexa

MHP'li Öztürk; "inanmadığımız hiçbir şeye gönül açmayız"

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya İl Başkanlığını ziyaret eden Öztürk;" Milletin birlik ve beraberliğini ortadan kaldırıp devletin içerisinden yeni bir devletin, milletin içinden yeni bir milletin ortaya çıkmasını sağlayan yeni anayasa ile karşı karşıya kalındığını " savundu.

MHP'li Öztürk;
Öztürk, 1980 ihtilalinde meşru hükümeti ortadan kaldıran silahlı kuvvetlerin veya ihtilal idaresinin öngördüğü kişiler tarafından hazırlanan anayasanın Türkiye'ye yakışmayacağını düşünerek anayasa değişliği için toplandıklarını ancak bu anayasadan kurtulmak için çırpınırken daha tehditkar ikinci bir anayasanın ortaya çıktığını öne sürdü. 
Milletin birlik ve beraberliğini ortadan kaldırıp devletin içerisinden yeni bir devletin, milletin içinden yeni bir milletin ortaya çıkmasını sağlayan yeni anayasa ile karşı karşıya kalındığını savunan Öztürk, şöyle devam etti:

"Anayasa'dan Türk kelimesi çıkartılacak. Anayasa'nın başlangıç metni olmayacak. Kürtlere statü tanınacak. Kürtlere kimlik hakları verilecek. Türkiye Cumhuriyeti devletine, Türk milletine bir anayasa yapma noktasından ayrıldık. Şimdi bölücüleri memnun edecek değişiklikleri anayasa teminatı altına almak için mesai harcıyoruz. Gelinen nokta bu." 

"Artık şehit haberi gelmiyor" denildiğini ancak başka haberlerin geldiğini ifade eden Öztürk, "Hiçbir haber gelmiyor diye değerlendiremiyoruz. Bölücülerin özel kuvvetler oluşturduğu haberi geliyor. Yol kesip kimlik kontrolü yaptıkları haberi geliyor. Askerimizle karşı karşıya çarpışan insanların artık dağlara kendi bayraklarını astıkları haberi geliyor. Bunları çoğaltabiliriz" dedi.

Yerel seçimler

MHP'nin yerel seçimlerde Antalya'ya büyük önem verdiğini dile getiren Öztürk,Antalya'dan alınacak neticenin önemli olduğunu söyledi. Yerel seçimbaşlangıcının Antalya'da erken verildiğini kaydeden Öztürk, "Antalya'nın hak ettiği yerde olmadığına inanıyoruz. Antalya'yı layık olduğu yere nasıl getirebiliriz, onun için çalışıyoruz. Antalya'yı Allah'ın izniyle mutlaka alacağımız düşüncesindeyiz. O inançtayız. Çalışmalarımız ve veriler de onu gösteriyor" diye konuştu.

Şimdiden Antalya'da büyükşehir ve diğer belediyeleri almış şekilde program hazırladıklarını anlatan Öztürk, sözlerini şöyle tamamladı:

"Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını almış iddiasıyla konuşuyorum. Biz inanmadığımız hiçbir şeye gönül açmayız. Sivil toplum kuruluşları bizden başka umut taşımıyor. Antalya'nın kabul edebileceği, teşkilatla uyumlu olabilecek, proje üretebilme yeteneğine sahip, Antalya'nın bütün insanını kucaklayabilecek, yetenekli bir aday arayış içerisindeyiz. Zamanı gelince de karşınıza çıkacak." -
Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2013, 18:14
YORUM EKLE