Yandex Metrika

MHP'li Şimşek: Basın tek ses hale getirilmiştir

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek: "çekirge gereğinden fazla zıplamıştır. ama artık çok zor durumdadırlar. onun millete algı operasyonu yaparak aldığı oylarla sığındığı dokunulmazlık zırhı bile kurtaramayacaktır."dedi

MHP'li Şimşek: Basın tek ses hale getirilmiştir
19 Eylül 2014 Cuma 18:20

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek: "çekirge gereğinden fazla zıplamıştır. ama artık çok zor durumdadırlar. onun millete algı operasyonu yaparak aldığı oylarla sığındığı dokunulmazlık zırhı bile kurtaramayacaktır."dedi

Hükümetin rant yaratma peşinde koştuğunu söyleyen Şimşek: “ülkemizde insanlar iş-aş derdinde iken ülkemiz içeride ve dışarıda bir çok tehdit altında bulunurken hükümetimiz nelerle uğraşmakta olduğunu ibretle ve hayretler içinde izlemekteyiz. İnsanlarımız evine ekmek götürememektedir. İşsizlik almış başını gitmektedir. Hükümet hızla yandaşa rant yaratma peşinde koşmaktadır. Gerek kamuda gerekse özel sektörde büyük bir yandaş koruma hareketi vardır.Kamu çalışanları, iş adamları gazeteciler ayrıştırılmış hükümet aleyhine yazı yazan görsel basında bir şey söyleyen akademisyen yazar ve çizerler adeta susturulmuştur. Basın ülkemizde tek ses haline getirilmiştir. İtaat etmeyenler ise hükümetin gücü kullanılarak her türlü haksız ve hukuksuz uygulamalara maruz kalmış kıyıma ve sürgüne uğratılmışlardır.”dedi.

Dış ülkelerde ilişkilerimiz sıfırlanmış ülkemizin itibarı beş paralık edilmiştir. Çok eski ve derin bir devlet geleneği olan ülkemiz çadır devletine dönüştürülmüş, ülkemiz dünya’da her geçen gün yalnızlaştırılmıştır.

İçerde ise asayişsizlik çifte standart hâkim hale gelmiş, ülkemizin bir bölümünde devlet otoritesi ortadan kalkmıştır. O bölgede her gün suç işlenmekte fakat devlet otoritesi kalmadığı için herhangi bir müeyyide uygulanamaz hale gelmiştir. Yeni öğretim yılı başladığından bu yana  bölgede 37 okul teröristlerce yakılmış, Kürtçe eğitim yapacak okullar devlete bir başkaldırı olarak hayata geçirilmiştir.  Ayrıca yine o bölgede sınırlarımız yolgeçen hanına dönmüştür.Teröristinden kaçakçısına sığınmacısından mültecisine herkes kafasına göre gelip gitmektedir. Çoğu yerlerde asayiş bozulmakta ve terör eylemleri yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğine kastedilmektedir.  Hükümet bu olaylar karşısında tam bir acizlik içindedir.

Hükümetin BOB kapsamında ve Arap baharı çerçevesinde izlediği politikalar iflas etmiştir. Suriye’de kendi eliyle büyüttüğü terör örgütleri ülkemizin başına bela olmuştur. Ülkemiz için tehdit unsuru haline gelen bu örgütler 49 büyükelçilik mensubumuzu kaçırmış, Türkiye’nin elini kolunu bağlayarak hareketsiz hale getirmiştir.

Ayrıca ABD ve AB ile ilişkilerimiz tarihinin en kötü döneminden geçmektedir. Bizi basın özgürlüğü ve hukukun üstünlüğü gibi konularda eleştiriyor ve üçüncü dünya ülkeleriyle  ayni katogoride değerlendiriyorlar.

17- 25 aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun kesmek için her türlü haksız ve hukuksuz uygulamalar yaparak kendilerini kurtarmaya çalışmak kamu kuruluşlarında yaptıkları haksız uygulamalarla kamuyu tam kontrol altına almak ve kamuda kendine yandaş yaratmak milletin a… sına koyan iş adamlarından havuz oluşturarak nemalanmak işte hükümetin genelinde olanlar bunlardır. çekirge gereğinden fazla zıplamıştır. ama artık çok zor durumdadırlar. onun millete algı operasyonu yaparak aldığı oylarla sığındığı dokunulmazlık zırhı bile kurtaramayacaktır.

Milletimiz bu yağmacı zihniyete mahkûm olmadığı gibi mecbur da değildir. MHP milletimizin teveccühünü sabırla ve kararlılıkla beklemektedir.

MHP rant ekonomisiyle değil ülkemizin potansiyel kaynakları ve üreten ekonomiyle ülkemizi dünyada layık olduğu yere getirecektir.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.