Alexa

MHP'li Şimşek,Emekli Dul ve yetimlerimiz kan ağlıyor

MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, "Enflasyon oranına değil hayat standartlarına göre maaş artışı yapacağız"dedi.

 MHP'li Şimşek,Emekli Dul ve yetimlerimiz kan ağlıyor

MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, Emekliler Derneği Samsun Şubesini ziyaret etti. Bafra Şube Başkanı Turgut Seden ve yönetim kurulunun hazır bulunduğu toplantıda emeklilerin sorunları masaya yatırıldı.Emeklilerin durumunun MHP iktidarıyla değişeceğinin müjdesini veren Vekil Şimşek,"Enflasyon oranına değil hayat standartlarına göre maaş artışı yapacağız"dedi.

Emekliler Dert Küpü

Dar gelirli vatandaşların yanı sıra açlık sınırında maaş alan emekli dul ve yetimleri de en çok yaşandığı Bafra’da ise emekli dul ve yetimlerinin karşılaştığı sorunları Türkiye Emekliler Derneği Bafra Şubesi Başkanı Turgut Seden , değerlendirdi. Çok sayıda emekli dul ve yetimin yanı sıra yoksul pek çok vatandaşın kendilerine gelerek ihtiyaçlarını ilettiklerini ifade eden Turgut Seden, Hükümetimiz,halkın ekonomik sıkıntılarını tartışmaktan kaçınmaktadır.Emekli maaşlarına enflasyon değil tüketim kalıplarına göre, en önemlisi hayat standardına göre zam yapılmalıdır. Bir an önce bizlerin bu zihniyetten kurtulmamız lazım. Emeklilerin toplumda yeterince değer görmediğini, siyasetçiler ve bazı bankalar tarafından rant olarak görüldüğünü belirtti.

EMEKLİ PAZARA ÇIKAMIYOR

MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek ve beraberindekiler,  Bafra'da emeklileri için yapılan hizmet ve çalışmalardan dolayı Şube Başkanı Turgut Seden'e teşekkür ederek, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak emeklilerin her zaman yanındayız. Üzerimize  ne varsa yapmaya hazırız” dedi.MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek konuşmasında,Emeklilerin bankalar tarafından rant kapısı olarak görülmeside bizleri üzmektedir. Pek çok vatandaşın iş ve yardım konusundaki taleplerine cevap veremedikleri için üzüntü duymaktayız. Yoğun talep karşısında zor anlar yaşıyoruz  dedi.

EMEKLİLERİMİZE UMUT OLACAĞIZ

“ Emekli dul ve yetimlerimiz yoksulluk ve çaresizlik karşısında adeta kan ağlıyor diyen Şimşek,Emeklilerimizin çoğu evinin geçimini karşılayamıyor. Bırakın tatile gitmeyi çarşıya bile gidemiyor. Yaşadıklarını bizlerle paylaşarak bir umut arıyor. Yapabildiğimiz tek şey sorunlarını dinleyerek ilgili kurum ve kuruluşlarımızla yaşananları paylaşabilmektir."dedi. Şimşek, Yol parası bulamadığı için otogara bile gidemeyen emekli dul ve yetimlerimizin yaşam mücadelesindeki haykırışı herkeslerin duymasını bekliyoruz. Emekli dul ve yetimlerimiz yoksulluk ve çaresizlik karşısında adeta kan ağlıyor. Evinin geçimini karşılayamıyor. Bırakın tatile gitmeyi çarşıya bile gidemiyor. Yaşadıklarını bizlerle paylaşarak bir umut arıyor. Yapabildiğimiz tek şey sorunlarını dinleyerek ilgili kurum ve kuruluşlarımızla yaşananları paylaşabilmektir .Mevlanın izniyle MHP iktidarıyla Emeklilerimizin yüzünü güldürecek ve onların sorunlarına umut olacağız.’dedi.Çok sayıda emeklilerin karşıladığı MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek'e emeklilere gösterdikleri büyük iğliden dolayı da teşekkür etti.

Ramazan AKSOY

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2013, 18:11
YORUM EKLE

banner325