Alexa

MHP'li Yalçın; "Erdoğan Mollalık Taslıyor"

MHP Genel Başkan Yardımcısı E MHP Genel Başkan Yardımcısı E. Semih Yalçın, Başbakan Erdoğan'ın, MHP Lideri Bahçeli'ye "İmanının sesini duy" diyerek sataştığını ifade ederek, "Erdoğan'ın, mollalık taslayarak insanların imanını sorgulamaya hakkı yoktur."dedi.

MHP'li Yalçın;

MHP Genel Başkan Yardımcısı E MHP Genel Başkan Yardımcısı E. Semih Yalçın, Başbakan Erdoğan'ın, MHP Lideri Bahçeli'ye "İmanının sesini duy" diyerek sataştığını ifade ederek, "Erdoğan'ın, mollalık taslayarak insanların imanını sorgulamaya hakkı yoktur. Başbakan'ın bu tutumu, halkın muhafazakarlığını ve dini duygularını istismar etmekte kullandığı imanometresini yerel seçimler yaklaşırken yeniden çalıştırmaya başladığını göstermektedir" dedi.

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın sağduyusunu tamamen yitirdiğini ve MHP ile Lideri Devlet Bahçeli hakkında "yalan isnatlarda" bulunmayı adet haline getirdiğini savundu. Erdoğan'ın Mısır konusundaki sözlerini eleştirdiği Bahçeli'ye "İmanının sesini duy" diyerek sataştığını belirten Yalçın, "MHP Liderinin Mısır ile ilgili yorumlarını Başbakan'ın tahlil edemeyişinin sebebi, gönül ibresinin haktan ve hakikatten şaşmış olmasıdır. Başbakan Erdoğan'ın, mollalık taslayarak insanların imanını sorgulamaya hakkı yoktur" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin, son günlerdeki bütün açıklamalarında Mısır'daki darbeyi ve masum halka uygulanan katliamı net sözlerle kınadığının altını çizen Yalçın, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Bahçeli, Erdoğan hükümetinin Mısır konusunda sadece laf ürettiği ve somut bir politika geliştiremediği eleştirisinde de bulunmuştur.

Başbakan Erdoğan'ın bu tutumu, halkın muhafazakarlığını ve dini duygularını istismar etmekte kullandığı imanometresini yerel seçimler yaklaşırken yeniden çalıştırmaya başladığını göstermektedir. Öncelikle siyasi parti liderlerinin, sonra da diğer vatandaşların inançlarını ölçtüğü bu imanometre, şu sıralar Erdoğan tarafından Mısır, Filistin ve Suriye bahanesiyle devreye sokulmuştur. Kamuoyu araştırmalarında partisinin yerel seçimlerde oy kaybına uğrayacağı ortaya çıkan Erdoğan, muhafazakar ve dindar kitlelerin nabzına göre şerbet verme ve MHP tabanından oy çalma derdine düşmüştür. Ne var ki Başbakan'ın imanometresi yanlış ölçümler yapmaktadır. Çünkü kendisinin 11 yıldır kullandığı bu ucube politik aletin miadı dolmuştur. Artık Sayın Erdoğan'ın siyaset mollalığına kimsenin kanacak hali kalmamıştır."

-"MÜSLÜMANLARIN KÖKENİ TÜRK İSE BAŞBAKAN'IN ÖLÇÜ ALETİ YAKINDAN BİLE GEÇMEMEKTE"-

Yalçın, "Başbakan Erdoğan'ın imanölçeri, her nedense İslam coğrafyasındaki başka ülkelere ve diğer Müslüman milletlere bir türlü tatbik edilememektedir" dediği açıklamasında ayrıca şunları kaydetti:

"Hele bu Müslümanların kökeni Türk ise Başbakan'ın ölçü aleti yakından bile geçmemekte, gösterdiği yön sadece Arap dünyasıyla sınırlı kalmaktadır. Erdoğan'ın ayrımcılık kokan dini literatüründe Müslüman Türklerin sorunlarına yer yoktur.

Kerkük'te, Tuzhurmatu'da, Telafer'de, Urumçi'de, Kaşgar'da katledilen Müslüman Türklerin hakları söz konusu olunca hükümetin başının ağzı, dili lal olmaktadır.

Son dönemde Doğu Türkistan'da Çin yönetimi yüzlerce Müslüman Türk'ü ve Müslüman Çinli'yi katletmiştir. Çin, bununla da yetinmeyerek camilerin kapısına kilit vurmuş, ibadeti yasak etmiştir. Bu konuda hükümet sözcüleri tek cümle etmezken, Müslümanların ilgisinin sadece Mısır'da olup bitenlere yoğunlaşması gerekiyormuş gibi garip bir tutum içine girilmiştir.

Müslüman Türklerin sorunlarına ilgi göstermeyen Başbakan Erdoğan ve hükümetinin İslam dünyasıyla ilgili politikaları ikiyüzlüdür, ayrımcıdır. Asıl imanının sesini duyması ve vicdan sahibi olması gereken, Başbakan'ın kendisidir."
Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2013, 18:16
YORUM EKLE