Alexa
banner314

MHP'li Yeniçeri Savcıları Göreve Çağırdı...

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Özcan Yeniçeri, 16 kişinin ölümü ve sokağa çıkma yasağına neden olan Kobani protestolarına tepki göstererek savcıları göreve çağırdı.

MHP'li Yeniçeri Savcıları Göreve Çağırdı...
banner327
Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili  Özcan Yeniçeri, 16 kişinin ölümü ve sokağa çıkma yasağına neden olan Kobani protestolarına tepki göstererek savcıları göreve çağırdı.

Cumhuriyet Başsavcılarını göreve çağıran Yeniçeri, "isyan organizasyonu yapanlara hesap sorulmalı" dedi.
 
"AKP GENEL MERKEZİ DİYARBAKIR'A TAŞINSIN!"
 
Yetkililerin görevini yapmadığını ve böyle giderse herkesin kendi hakkını aramaya ve kendi can güvenliğini sağlamaya çalışacağını belirten Yeniçeri, "Hükümet ve Davutoğlu işi gücü masada nutuk atmakta buluyor. AKP Genel Merkezi'nin Diyarbakır'a, Hakkari'ye taşınmasında yarar vardır. Çözüm ortaklığı için orada daha iyi görüşmeler yapabilirler. Çözüm sürecininin ülkeyi getirdiği yer, sokağa çıkma yasağının uygulandığı bir Türkiye'dir" diye konuştu.  
 
"İSYAN PROVASI YAPILIYOR"
 
Yeniçeri, PKK ve HDP’nin amacının iç savaş çıkarmak olduğunu da iddia etti. Şöyle konuştu: 
 
”​PKK doğrudan iç savaş çıkarmaya çalışıyor. Türk Milletinin milli simgelerine, Türk bayrağına, Atatürk’e ve kamu binalarına saldırmalarının nedeni budur.  Halkın arasına karışarak barikat kuranların, molotof kokteyleriyle araçları yakanların, pusularda kahraman kesilenlerin Kobani’de düştükleri durum ortadadır.
 
"TERÖRİSTLERİN YAPTIKLARI GÖRMEZDEN GELİNİYOR"
 
Terörist ve bölücülerin sokaklara ateşe vermede bu denli etkin olmalarının nedeni AKP iktidarının iradesizliği, öngörüsüzlüğü ve acizliğidir. AKP iktidarı adeta 'çözüm süreci' kompleksine tutulmuştur. AKP kendi kaderini Türkiye’nin kaderiyle özdeşleştirecek yerde 'çözüm süreci'nin akıbetiyle özdeşleştirmiştir. Bu nedenle teröristlerin yaptıklarını görmezlikten geliyor ve halka verdikleri zararın bedelini da teröristlere ödettirmiyor.
AKP, “çözüm süreci” zarar görür diye Terörist unsurlara müdahale etmemekte, suça karışanları yakalayıp yargının önüne çıkarmamaktadır. Teröristlerin yaptıkları, yaktıkları ve yıktıkları yanlarına kâr kalmaktadır. Yurttaşlar sokakları ateşe veren terörist bölücülerle Kürt vatandaşları birbirinden ayırmalıdır. Bin yıllık kardeşliğin bozulmasına çalışanlara fırsat verilmemelidir!"
Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 23:48
YORUM EKLE

banner307

banner325