Alexa

Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'ndan Mücadele Yemini

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu Cumhuriyet Halk Partisi’nin 95. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda; “Tam bağımsız ve aydınlık bir Türkiye için mücadele yemini ettik” dedi.

Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'ndan Mücadele Yemini

Neslihan Hancıoğlu CHP’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, CHP’nin, kurulduğu günden bu yanan Türkiye’nin varlığı ve bütünlüğü için büyük mücadeleler yürüttüğünü kaydeden CHP’li Hancıoğlu, “Tam bağımsız ve aydınlık bir Türkiye için mücadele yemini ettik” dedi.

"Cumhuriyet Halk Partisi bugün 95 yaşında"

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, partisinin 95’inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin mimarı ve ebedi lideri Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarının partisi, aydınlanma devriminin hiç sönmeyecek meşalesi, yuvamız Cumhuriyet Halk Partisi bugün 95 yaşında." diyerek, Cumhuriyet Halk Partisi'nin kurulduğu günden bugüne, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı ve bütünlüğü için çalışan, halkın refah, huzur ve mutluluğu için bütün zorluklara göğüs geren, demokrasi, adalet ve bağımsızlık yolunda ağır bedeller ödeyen gerçek vatanseverlerin kalesi olduğunu belirtti.

"Hukuk devletini yaratmak için savaşmak zorundayız."

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhuriyet Devrimlerinin yılmaz savunucuları, çağdaş uygarlık yolunda yürüme kararlılığından asla taviz vermeyen Jöntürk’lerin yuvası olduğunu belirten Hancıoğlu, "Bu çatı, her zaman ve her koşulda; tam bağımsız ve aydınlık bir Türkiye için mücadele yemini etmiş kadrolarıyla görev başında olmuş ve olmaya da devam edecektir. Partimize ve bizlere dün olduğu gibi bugün de büyük ve zorlu görevler düşmektedir. AKP iktidarının, fiilen ortadan kaldırdığı Cumhuriyet rejimine yeniden hayat vermek, tek adam iradesi etrafında şekillendirmek istediği sisteme son verip, millet iradesini tekrar egemen kılmak, demokrasiyi bütün kurumlarıyla tesis etmek ve hukuk devletini yaratmak için savaşmak zorundayız." ifadelerini kullanarak açıklamasını şöyle sürdürdü:.

"İşgalin, esaretin, karanlığın içinden bir ok gibi fırlayarak, bağımsızlığın ve vatan sevgisinin ışığı olan yuvamız, Cumhuriyet Halk Partisi; kuruluş felsefesi, 95 yıllık tecrübesi ve azimli kadrolarıyla bu mücadeleyi mutlaka zaferle taçlandıracaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi, yuvamız, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 95. kuruluş yıldönümünü kutluyor; vatanımızın kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin ve partimizin kurucusu ve ilk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete intikal eden tüm partililerimizi şükran ve minnetle anıyorum."

KAPSAMHABER

YORUM EKLE